Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ СТРОКІВ ВАКЦИНАЦІЇ ПОРОСЯТ ПРОТИ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ, ОДЕРЖАНИХ ВІД ІМУННИХ СВИНОМАТОК

ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ СТРОКІВ ВАКЦИНАЦІЇ ПОРОСЯТ ПРОТИ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ, ОДЕРЖАНИХ ВІД ІМУННИХ СВИНОМАТОК

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ СТРОКІВ ВАКЦИНАЦІЇ ПОРОСЯТ ПРОТИ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ, ОДЕРЖАНИХ ВІД ІМУННИХ СВИНОМАТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ситюк Микола Петрович
УДК 619:616.988.73.615:371-097.3
ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ СТРОКІВ ВАКЦИНАЦІЇ ПОРОСЯТ ПРОТИ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ, ОДЕРЖАНИХ ВІД ІМУННИХ СВИНОМАТОК
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті ветеринарної медицини Української академії аграрних наук (УААН)
Науковий керівник- кандидат ветеринарних наук Шиков Олександр Тихонович,
Інститут ветеринарної медицини УААН, завідувач
лабораторії епізоотології
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, академік УААН Романенко
Володимир Пилипович, Інститут ветеринарної медицини
УААН, завідувач лобораторії імунології та генетики
 
кандидат ветеринарних наук, доцент Ташута Сергій
Григорович, Національний аграрний університет, доцент
кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології
Провідна установа - Білоцерківський державний аграрний університет, кафедра
мікробіології, вірусології та зоології Міністерства
аграрної політики України, м. Біла Церква
Захист дисертації відбудеться “ 16 ” червня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий “ 14 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стратегія боротьби з класичною чумою свиней (КЧС) у світі була і залишається неоднорідною. В останні десятиріччя більшість країн європейської спільноти (ЄС) виключає застосування живих вакцин, в деяких при ліквідації спалахів захворювання поряд із забоєм хворих тварин проводиться часткова імунізація, а в державах СНД, в тому числі і Україні, повсюдна вакцинація свиней є основним засобом профілактики КЧС.
Вакцинація призводить до різкого зниження економічних втрат та покращення епізоотичної ситуації щодо КЧС (В. А. Сергеев, Е. А. Непоклонов, Т. И. Алипер, 2001; В. В. Макаров, С. И. Джупина, А. А. Коломыцев, 2001). При розробці в Україні науково-обгрунтованої програми з вивчення закономірностей епізоотичного процесу і особливостей цієї інфекції, вакцинопрофілактиці слід визначати певне місце в системі контролю і ліквідації КЧС (О. Т. Шиков, Л. П. Гришок, 1999, 2000). Тактика застосування вірусвакцин, з урахуванням системи утримання і віку поголів’я, потребує подальшого вирішення (М. В. Бабкін, 2002), а система заходів повинна бути диференційованою для кожної країни, регіону з урахуванням конкретних умов (В. А. Прискока, Ю. А. Собко, С. В. Аранчій, 2000).
КЧС може бути ліквідована в окремих епізоотичних зонах при систематичній вакцинації в поєднанні із ветеринарно-санітарними заходами на протязі довготривалого часу (C. Terpstra, 1991).
На сьогодні в Україні виготовляються та застосовуються проти КЧС дві живі вірусвакцини: авірулентна суха вірусвакцина АСВ Сумської та Херсонської біофабрик та культуральна вірусвакцина ЛК-М Науково-виробничого підприємства “Біо-Тест-Лабораторія”.
Незважаючи на те, що розроблені настанови по застосуванню вірусвакцин проти класичної чуми свиней, в практичних умовах нашої держави не існує уніфікованої схеми вакцинопрофілактики КЧС. Так, державні обласні, районні управління ветеринарної медицини України, а іноді фахівці господарств різних форм власності в межах певних районів керуються різними, часто необгрунтованими схемами профілактичних щеплень свинопоголів’я проти КЧС і, головне, без урахування попереднього імунного статусу тварин, особливо поросят, одержаних від імунних матерів. Свиноматок щеплюють перед кожним осіменінням, і, з урахуванням дворазового опоросу, вони вакцинуються двічі на рік, що не відповідає вимогам діючої настанови, згідно якої останніх імунізують 1 раз на рік за 15-20 днів до осіменіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ СТРОКІВ ВАКЦИНАЦІЇ ПОРОСЯТ ПРОТИ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ, ОДЕРЖАНИХ ВІД ІМУННИХ СВИНОМАТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок