Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ В ГАЛУЗІ БЕЗПЕКИ

ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ В ГАЛУЗІ БЕЗПЕКИ

Назва:
ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ В ГАЛУЗІ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,32 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
СТАРОДУБ ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА
УДК 327-021.23 (4:477) (043.3)
ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ В ГАЛУЗІ БЕЗПЕКИ
Спеціальність 21.01.01 - основи національної безпеки держави (політичні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі глобальної безпеки та європейської інтеграції Національного інституту проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України.
Науковий керівник - доктор філософських наук,
старший науковий співробітник
Парахонський Борис Олександрович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України,
завідувач відділу глобальної безпеки та європейської інтеграції.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України,
завідувач відділу етнополітики;
кандидат політичних наук, доцент
Зеленько Галина Іванівна,
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник відділу теоретичних і прикладних проблем політології.
Провідна установа - Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України, відділ глобальних систем сучасної цивілізації.
Захист відбудеться “22” квітня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.723.01 при Національному інституті проблем міжнародної безпеки при РНБО України за адресою: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України за адресою: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7.
Автореферат розіслано “____” березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук О.Й.Гринкевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається тим, що процеси формування регіональної ідентичності держави дедалі помітніше впливають на її зовнішню політику в галузі безпеки. Не лише Україна, а й Росія, країни Центральної, Східної та Південно-Східної Європи постали перед формуванням нової ідентичності, що прослідковується при визначенні їх зовнішньополітичних пріоритетів у галузі безпеки.
Нині Україна перебуває в пошуках своєї власної регіональної ідентичності, яка має найбільш відповідати її внутрішній політиці та інтересам національної безпеки, а також враховувати наявні наукові теорії з проблеми ствердження України як регіональної держави.
Для України важливим є вироблення власної позиції щодо визначення її місця і ролі в побудові центральноєвропейської, східноєвропейської та південно-східноєвропейської регіональних ідентичностей, враховуючи історичний досвід та об’єктивно оцінюючи наслідки обрання Україною тієї чи іншої ідентичності. Сьогодення потребує виокремлення реальних зовнішньополітичних інтересів у галузі регіональної та міжнародної безпеки, вироблення ефективної геополітичної стратегії та дієвої тактики щодо їх реалізації. У цьому зв’язку постає необхідність наукового пошуку відповідного місця держави в системі європейської безпеки на регіональному та субрегіональному рівнях. Важливим аспектом зовнішньої політики України є визначення чітких форм її участі у підтримці стабільності у Європі через забезпечення безпеки на східних кордонах ЄС шляхом активізації своєї діяльності у субрегіональних структурах європейської безпеки. Окрім того, прагнення реалізації власного незалежного зовнішньополітичного курсу налаштовує Україну на прагматичний діалог з Росією та країнами пострадянського простору за умов дотримання принципу рівноправного партнерства та спільного бачення неподільності європейської безпеки.
Виходячи з цього, ставиться ключова наукова проблема, яка розв’язується в цій роботі, а саме: аргументація та доведення політологічної гіпотези про те, що реалізація потенціалу регіонального лідерства України, позитивна роль нашої держави у розв’язанні субрегіональних конфліктів та зовнішньополітична активність у регіональних та субрегіональних структурах безпеки могли б слугувати додатковими аргументами у подальшому поглибленні відносин з країнами європейського простору з метою її інтеграції у євро- та євроатлантичні структури та закріплення позицій Української держави у справі подальшого формування архітектури європейської безпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ В ГАЛУЗІ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок