Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УФ-ІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ У НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ З ДОМІШКАМИ СТЕРОЇДНИХ БІОМОЛЕКУЛ

УФ-ІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ У НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ З ДОМІШКАМИ СТЕРОЇДНИХ БІОМОЛЕКУЛ

Назва:
УФ-ІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ У НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ З ДОМІШКАМИ СТЕРОЇДНИХ БІОМОЛЕКУЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
Гвоздовський Ігор Анатолійович
УДК 532.783; 548-14;
577.161.2;
535.33/.34
УФ-ІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ У НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ
З ДОМІШКАМИ СТЕРОЇДНИХ БІОМОЛЕКУЛ
Спеціальність 01.04.15 – фізика молекулярних і рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі оптичої квантової електроніки Інституту фізики
Національної академії наук України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
ТЕРЕНЕЦЬКА Ірина Палладіївна,
Інститут фізики НАН України
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ПІНКЕВИЧ Ігор Павлович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри теоретичної фізики
доктор фізико-математичних наук
РЄЗНІКОВ Юрій Олександрович
Інститут фізики НАН України
завідувач відділу фізики кристалів
Провідна організація: Інститут монокристалів НАН України,
відділ молекулярних матеріалів для детектування випромінювання,
м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “27” червня 2002 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України (адреса: 03039, Київ-39, проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України (адреса: 03039, Київ-39, проспект Науки, 46).
Автореферат розісланий “21” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рідкокристалічний стан речовини притаманний різним типам органічних сполук і характеризується наявністю дальнього орієнтаційного порядку молекул речовини, як це властиво для твердих кристалів, та відсутністю трансляційного порядку центрів мас молекул, як у випадку ізотропних рідин.
На відміну від нематичних та смектичних рідких кристалів (РК) холестеричним РК (холестерикам) властива спіральна структура з періодичним розташуванням молекул. Спіральне упорядкування молекул в холестериках є причиною їх унікальної оптичної властивості - селективного відбивання світла. Внаслідок вказаних особливостей структури холестеричним рідким кристалам властива висока чутливість кроку холестеричної спіралі до найрізноманітніших впливів – температурних, зміни тиску, електромагнітних полів, хімічних домішок, деформації, радіоактивного випромінювання, що дає можливість їх використання для різних типів приймачів, індикаторів та пристроїв відображення інформації. Найбільш перспективними в цьому плані є рідкокристалічні матеріали, в яких холестерична фаза індукована хіральними домішками, тому їх пошуки, синтез та дослідження викликають інтерес науковців і технологів. У той же час можливість наведення холестеричної фази за допомогою природних фоточутливих хіральних молекул класу стероїдів залишалась поза увагою.
Відомо, що рідкі кристали проявляють свої властивості в повній мірі лише тоді, коли їх молекули утворюють монокристалічний шар, і тому дослідження різноманітних методів орієнтації рідких кристалів на твердих поверхнях є цікавими і перспективними як з точки зору фундаментальної фізичної хімії поверхні, так і для практичних цілей, наприклад, в технології виробництва рідкокристалічних пристроїв, зокрема дисплеїв. Останнім часом інтенсивно розвиваються безконтактні методи фотоорієнтації рідких кристалів, зокрема, з використанням фотоізомеризації молекул, нанесених на тверді поверхні. Саме тому вивчення фотоорієнтаційних ефектів, вперше використовуючи фоточутливі стероїди, представляє науковий та практичний інтерес в фізиці рідких кристалів.
В останні роки значну увагу приділяють розробці різноманітних типів УФ біосенсорів, чутливих до біологічно активної УФБ (280315нм) радіації, що обумовлено зареєстрованим зменшенням товщини озонового шару. Як випливає з літературних даних [1-3], більшість відомих біодозиметрів орієнтована на реєстрацію лише одного типу біологічної активності УФ радіації, а саме - потенційно небезпечної ерітемної активності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УФ-ІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ У НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ З ДОМІШКАМИ СТЕРОЇДНИХ БІОМОЛЕКУЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок