Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІСТЕРЕЗИСНІ ТА МАГНІТОСТРИКЦІЙНІ ЕФЕКТИ В МОНОКРИСТАЛАХ ДІСЕЛЕНІДУ НІОБІЮ

ГІСТЕРЕЗИСНІ ТА МАГНІТОСТРИКЦІЙНІ ЕФЕКТИ В МОНОКРИСТАЛАХ ДІСЕЛЕНІДУ НІОБІЮ

Назва:
ГІСТЕРЕЗИСНІ ТА МАГНІТОСТРИКЦІЙНІ ЕФЕКТИ В МОНОКРИСТАЛАХ ДІСЕЛЕНІДУ НІОБІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ
ТЕМПЕРАТУР ім. Б.І. ВЄРКІНА
ШАБАКАЄВА Юлія Анверівна
УДК 538.9, 538.91, 538.915
ГІСТЕРЕЗИСНІ ТА МАГНІТОСТРИКЦІЙНІ ЕФЕКТИ
В МОНОКРИСТАЛАХ ДІСЕЛЕНІДУ НІОБІЮ
01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І.Вєркіна НАН України, м. Харків
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук ,
старший науковий співробітник
Сіренко Валентина Анатоліївна
(ФТІНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України,
відділ магнетизму, провідний науковий співробітник).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор,
Свистунов Володимир Михайлович
(Національний Технічний Університет
“Харківський Політехнічний Інститут”,
завідувач кафедри технічної кріофізики);
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Безносов Анатолій Борисович
(ФТІНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України,
відділ оптичних і магнітних властивостей твердих тіл,
старший науковий співробітник).
Провідна установа: Харківський Національний Університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра фізики низьких температур фізичного факультету.
Захист відбудеться “ 20 ” вересня 2005 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ФТІНТ ім. Б. І. Вєркіна НАН України, 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розіслано “ 11 ” серпня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03
доктор фізико-математичних наук, професор Є.С. Сиркін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки дослідження магнітопружних характеристик шаруватих матеріалів, зокрема наноструктур, становлять зміст одного з найцікавіших і перспективних напрямків фізики твердого тіла. Інтерес до об'єктів із сильно вираженою анізотропією кристалічної структури та електронного спектра у значній мірі обумовлено тим, що в таких сполуках були виявлені ефекти гігантського від’ємного магнітоопору та високотемпературної надпровідності. Анізотропія взаємодій і особливості поверхні Фермі цих матеріалів диктують різноманіття фазових переходів у них, взаємозв'язок яких до останнього часу залишався не дослідженим ні теоретично ні експериментально. Залишалися не з'ясованими такі важливі фізичні проблеми, як кореляція структурних і магнітних властивостей та особливості їхнього прояву при низьких температурах і в області високих магнітних полів. Окрема проблема, яка вже здавна пригортає увагу теоретиків і експериментаторів, що займаються фізикою шаруватих матеріалів, полягає у вивченні особливостей поверхні Фермі та, зокрема, у досліджені їхніх проявів, пов'язаних із квантуванням електронних рівнів Ландау.
Досліджений у роботі діселенід ніобію 2H-NbSe2 викликає особливий інтерес у зв'язку з різноманітністю структурних та електронних переходів чутливих до магнітного поля, тиску та інтеркалювання. Разом з тим, у плані вивчення магнітострикції цей матеріал ніколи не досліджувався. Не проводилися експерименти з пошуку можливих проявів ефекту поперечного намагнічування. Не здійснювалися дослідження зв'язку магнітопружних характеристик з особливостями поверхні Фермі та фазовими переходами, наприклад, надпровідним. Таким чином, вивчення анізотропії магнітопружних взаємодій у цьому матеріалі є актуальними та дозволяють просунутися в розумінні механізмів кореляцій електронної та структурної підсистем шаруватих твердих тіл і впливу на них структурної анізотропії, різного роду дефектів кристалічної гратки та неоднорідностей параметрів порядку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу Шабакаєвої Ю.А. виконано у відділі магнетизму ФТIНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України в рамках тематичних планів інституту з відомчих тематик, затверджених Президією НАН України: Ф2-1 "Низькотемпературні магнітні, оптичні і резонансні властивості сполук з сильною взаємодією магнітної, електронної та іонної підсистем" (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ГІСТЕРЕЗИСНІ ТА МАГНІТОСТРИКЦІЙНІ ЕФЕКТИ В МОНОКРИСТАЛАХ ДІСЕЛЕНІДУ НІОБІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок