Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РІДКИХ ВІДХОДІВ В АЛМАЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РІДКИХ ВІДХОДІВ В АЛМАЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РІДКИХ ВІДХОДІВ В АЛМАЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Семенов Євгеній Олександрович
УДК 66.065.2
ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РІДКИХ
ВІДХОДІВ В АЛМАЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Спеціальність 05.17.01 – технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гринь Григорій Іванович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
проректор з науково-педагогічної роботи
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шапка Олексій Васильович,
Українська державна академія залізничного
транспорту, завідувач кафедри охорони праці
та навколишнього середовища, м. Харків
кандидат технічних наук,
Жуковський Тимофій Федорович,
Український науково-дослідний інститут
екологічних проблем, заступник директора, м. Харків
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний
університет, кафедра технології неорганічних речовин,
Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “_27_” __жовтня_____ 2005 р. о 15_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “_14_” _вересня______ 2005 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Семченко Г.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виробництво синтетичних алмазів відноситься до одного з екологіч-но небезпечних виробництв на Україні. У технологічному циклі цього виробництва утворюється велика кількість різних твердих, газоподібних та рідких відходів. Серед них особливо небезпеч-ни-ми є стічні води, які вміщують сполуки важких металів, таких як манган, нікель та хром. До теперішнього часу запропоновані способи утилізації відходів алмазного виробництва, вміщуючих сполуки важких металів, не одержали значного поширення. Тому зі стічних вод важкі метали виділяють осадженням у вигляді нерозчинних сполук. Оскільки отриманий шлам важких металів має складний склад, то він підлягає захороненню. У результаті цього не тільки забруднюється довкілля, але й втрачаються цінні для виробництва компоненти – марганець та нікель. Вирішення існуючої екологічної пробле-ми неможливе без внесення змін в існуючу технологічну схему. Серед наведених у літературі даних жоден з методів не дозволяє цілком врахувати всі вимоги, запропоновані для процесу утилізації. Крім того наведені дані не дозволяють оптимізувати процес осадження. Даних з осадження сполук мангану та нікелю з розчинів, які вміщують суміш їхніх сполук, значно менше.
Створення технології очищення рідких відходів алмазного виробництва від сполук манга-ну та нікелю дозволить не тільки значно покращити екологічне становище у промисловому районі, але й повернути цінні хімічні компоненти – марганець та нікель.
Таким чином, одержання нових даних щодо осадження сполук мангану та нікелю, а також створення технології очищення рідких відходів алмазного виробництва від їхніх солей є важливою і актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася на кафедрі хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології НТУ “ХПІ”. Вона пов’язана з виконанням роботи за планом Міністерства освіти і науки України “Вивчення кінетики, механізмів та створення математичних моделей процесів вилучення та осадження металів з багатокомпонентних систем” (наказ №6-ІІІ від 01.01.2000 р.), а також за господарським договором з ВАТ “Концерн Стирол” (м. Горлівка) “Приготування, випробування адсорбенту для зниження втрат платиноїдів у виробництві азотної кислоти”, у виконанні яких здобувач приймав участь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РІДКИХ ВІДХОДІВ В АЛМАЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок