Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЛАНІВ ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНОЇ МОЛОДІ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЛАНІВ ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНОЇ МОЛОДІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЛАНІВ ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,34 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ
ПСИХОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ПОСОХОВА ВІРА ВАЛЕРІЇВНА
УДК:316.6(043.3)
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЛАНІВ
ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНОЇ МОЛОДІ
19.00.05 - соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті соціальної та політичної психології АПН України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Титаренко Тетяна Михайлівна,
завідувач лабораторії соціальної психології особистості
Інституту соціальної та політичної психології АПН України
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Лактіонов Олександр Миколайович,
декан факультету психології, завідувач кафедри
прикладної психології
Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна
кандидат психологічних наук, доцент
Карабін Тарас Васильович,
доцент кафедри соціальної психології
Прикарпатського національного
університету ім. В. Стефаника
Провідна установа: Інститут соціології НАН України
Захист відбудеться 12 жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
Автореферат розіслано 11 вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук
старший науковий співробітник І.В. Жадан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена тим, що планування майбутнього в житті особистості є надзвичайно важливим і складним процесом, який набуває особливої гостроти у зв’язку з появою та стрімким поширенням Інтернету. Віртуальний простір надає користувачеві безліч унікальних можливостей щодо конструювання подальшого життя. В Інтернет-середовищі суб’єкт може втілити будь-який задум, здійснити свої найзаповітніші мрії, досягнути поставленої мети, майже не докладаючи ніяких зусиль.
Саме легкість, безвідповідальність віртуального життя стає одним з визначальних критеріїв залучення все більшої кількості користувачів у мережевий простір. Молоді люди, долучаючись до Інтернет-комунікації, виробляють нові прагнення, що безпосередньо пов’язані з віртуальним життям. Мережеве спілкування стає поширеною формою взаємодії, що охоплює дедалі більшу аудиторію користувачів.
З появою Інтернету стало можливим спілкування в інтерактивному режимі між людьми, які мешкають у різних куточках земної кулі. Щохвилини до віртуальної комунікації залучається величезна кількість користувачів, яким вдається знайти однодумців, якими б екзотичними, дивними й навіть девіантними не були їхні інтереси, та створити на основі цього групи, що не мають аналогів у реальному житті. Комунікація такого типу помітно позначається на індивідуальному і соціальному житті особистості, привертаючи тим самим до себе увагу дослідників.
У працях іноземних психологів розглядаються різні аспекти впливу кіберпростору на особистість. Значний інтерес становить, зокрема, вивчення Інтернет-залежності як явища (K.Young, M. Griffiths, I. Goldberg), розгляд гендерних особливостей учасників Інтернет-взаємодії (S. King, S. Bernstein, M. Griffiths, P.J.Lukas), вплив віртуального середовища на особистість (J. Suler), дослідження ідентичності користувачів комп'ютерних мереж і процесів самопрезентації в мережі (J. S. Donath, J. R. Beniger). Російські вчені вивчають мотивацію користувачів Інтернету (О.Н. Арестова, Л. Н. Бабанін, А. Є. Войскунський, О. В. Смислова та ін.), досліджують міру емоційної насиченості міжособистісних мережевих контактів (Є. П. Бєлінська, А. Є. Жичкіна, В. Ю. Нестеров, Є. І. Нестерова).
Стає зрозумілим, що на даному етапі розвитку людства існування особистості поза взаємодією з комп'ютерними системами вже важко уявити. Як правило, найбільш залученими в цей процес є молоді люди, які моделюють своє майбутнє під дією специфічного інформаційного впливу, однак життєве планування в умовах Інтернет-залежності поки що не стало предметом спеціального наукового розгляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЛАНІВ ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок