Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ФОСФЕНЕЛЕКТРОПУНКТУРИ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ІЗ АКОМОДАЦІЙНОЮ ДИСФУНКЦІЄЮ

ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ФОСФЕНЕЛЕКТРОПУНКТУРИ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ІЗ АКОМОДАЦІЙНОЮ ДИСФУНКЦІЄЮ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ФОСФЕНЕЛЕКТРОПУНКТУРИ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ІЗ АКОМОДАЦІЙНОЮ ДИСФУНКЦІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ ІМ. В.П. ФІЛАТОВА
АМН УКРАЇНИ
ТЕРЛЕЦЬКА Ольга Юріївна
 
УДК 617.726-085.844.4
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ФОСФЕНЕЛЕКТРОПУНКТУРИ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ІЗ АКОМОДАЦІЙНОЮ ДИСФУНКЦІЄЮ
14.01.18 – Офтальмологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Пономарчук Валерій Семенович, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України, керівник лабораторії функціональних методів дослідження органа зору
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, старший науковий співробітник Сердюченко Віра Іванівна, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України, керівник лабораторії розладів бінокулярного зору
доктор медичних наук, професор Соболева Ірина Анатоліївна, Харківська державна медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри офтальмології
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія,
кафедра очних хвороб, МОЗ України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 14 жовтня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України за адресою: 65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий 13 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Пономарчук В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема акомодації займає важливе місце в клінічній офтальмології і фізіологічній оптиці. Акомодація є одним із найважливіших чинників розвитку оптичної системи ока у дітей та підлітків. Е.С. Аветисов, підкреслюючи значимість акомодації в процесі формування здорового зорового аналізатора, назвав її оператором рефрактогенезу.
Акомодаційна дисфункція (АДФ) – патологія ока, що супроводжується астенопічними скаргами і приводить до погіршення зору, а інколи і до розладу бінокулярного зору, появи короткозорості та інших аномалій рефракції. Зарубіжні автори включають до поняття дисфункції акомодації не тільки спазм акомодації, але і такі стани як інерція акомодації, параліч акомодації, недостатність акомодації, порушення зв'язку акомодації і конвергенції (Charman W.,1988; Ciuffreda K.,1991). Всі ці порушення вимагають пильної уваги з боку офтальмологів і своєчасного виправлення, оскільки за статистикою приводять до поширеної серед дітей і підлітків офтальмопатології – аномалій рефракції, частка яких в структурі очних захворювань складає 72,7-100% (Анина Е.И., Левтюх В.И., 1989).
Протягом останніх 20 років в Україні і країнах СНГ виявляється щорічно 5-8% дітей із зниженим зором. У 72% хворих набутою короткозорістю слабкого ступеня її появі передував спазм акомодації (Аветисов Э.С., Розенблюм Ю.З., Савицкая Н.Ф., 1976).
При гіперметропії акомодація грає особливо важливу роль, оскільки вона забезпечує високу зорову спроможність не лише поблизу, але і удалину.
В дошкільному і шкільному віці гіперметропія являється причиною зниження гостроти зору удалину відповідно в 31,4 і 19,5% випадків.
Механізм порушення функції акомодації при гіперметропії аналогічний закономірностям, виявленим при міопії (Даниленко А.С., 1998).
Багато авторів вказують на те, що однією з основних причин появи АДФ є дисбаланс вегетативної нервової системи (ВНС) (Ватченко А.А., Одинцова Л.М., Дроздов А.Г., 1985). Також значну роль в появі даної патології грають неправильні умови освітлення, надмірні зорові навантаження, тривала робота за комп'ютером.
Якщо розглядати АДФ як передміопічний стан, слід зазначити такі моменти як надмірне розтягнення склеральної оболонки і підвищення внутрішньоочного тиску, слабкість внутрішніх і зовнішніх прямих м'язів, розлад кровообігу ока, а також спадковий чинник (Левченко О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ФОСФЕНЕЛЕКТРОПУНКТУРИ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ІЗ АКОМОДАЦІЙНОЮ ДИСФУНКЦІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок