Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: АДМІШСТРАТИВНО-ЮРИСДИКЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ СУДУ

Загрузка...

АДМІШСТРАТИВНО-ЮРИСДИКЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ СУДУ / сторінка 11

Назва:
АДМІШСТРАТИВНО-ЮРИСДИКЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ СУДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Звідси дисертант робить теоретичний висновок, який має вагоме практичне значення: розробники проектів КпАП передбачили серед суб'єктів адміністративного проступку крім фізичних, також і юридичні особи /що є прогресивним/, але не визначили статус суден, відносно яких може бути застосовано затримання чи арешт як засіб отримання забезпечення за морськими вимогами. Водночас він підтримує значимість концепції /за Д. М. Бахрахом/, згідно з якою специфічність інституту суб'єктів адміністративного права виявля-


ється в тому, що не фізичні і не юридичні особи можуть виступати в якості суб'єктів адміністративного права. Юридична особа, перш за все суб'єкт цивіль-ного права з притаманними їй ознаками, які містяться у ст. 23 ЦК України.
У підрозділі 3.7 “Особливості розгляду справ про правопорушення, які посягають на нормальну діяльність митних органів /ст. ст. 158-160 МКУ/” дисертант аналізує специфіку розгляду цих категорій справ, які вже належним чином досліджувалися правовою наукою /С. В. Ківалов. Митне право/ адміністра-тивна відповідальність за порушення митних правил/, але робить це відносно проблем, які стосуються діяльності судів.
Аналізуючи склад означених адміністративних проступків пошукувач посилається на те, що КпАП не знає складу проступків, які посягають на гідність громадян взагалі чи співробітників відповідних державних служб, зокрема, у зв’язку з чим С. В. Ківалов детально розглядає склад адміністративного проступку, передбаченого ст. 159 Митного кодексу України. Результатом дослід-ження цього питання стала пропозиція дисертанта: по-перше, долучити прос-тупки, які передбачені ст. ст. 158-160 МКУ до нового Кодексу України про адмі-ністративні правопорушення; по-друге, розширити правову базу захисту праців-ників митних органів і, по-третє, забезпечити правовий захист інших осіб, які бе-руть участь у митних процедурах, як це, наприклад, зроблено у Митному кодексі Російської Федерації, в якому передбачається відповідальність за образу посадо-вої особи митного органу Російської Федерації, осіб, які беруть участь у здійснен-ні митного контролю, проведенні митного оформлення, а також в провадженні у справі про порушення митних правил або в її розгляді, а рівно понятих.
ВИСНОВКИ
У висновках здобувач підкреслює, що Конституція України, визначивши обов’язком і головним завданням держави затвердження та забезпечення прав і свобод людини, суттєво змінила місце та значення суду в системі державних органів, поширила його юрисдикцію на всі правовідносини, які виникають у державі, і закріпила основні принципи судочинства за умов здійснення правосуддя незалежним судом.
Особливо зросла значимість адміністративно-юрисдикційних повноважень суду, що обумовлено необхідністю забезпечення об'єктивного, обгрунтованого, визначеного законом розгляду адміністративних проступків, які набули найбільш розповсюдженого характеру (майже 20 мільйонів щороку). Дисертант констатує правильність напрямку нашого законодавства на розширення сфери адміністративно-юрисдикційної діяльності суду, виключення помилок при її здійсненні, які, на жаль, не можуть бути виправлені шляхом внесення окремих змін в чинне законодавство чи видання керівних пояснень Пленуму Верховного Суду України /що широко практикувалося раніше/ і з цього робить другий концептуальний висновок про те, що удосконалення правового регулювання адміністративно-юрисдикційних повноважень суду повинно здійснюватися в


межах судово-правової реформи, яка ставить головною метою створення в державі умов для верховенства права, законів та забезпечення реального захисту прав, свобод людини і громадянина.
Погоджуючись з необхідністю створення на рівні місцевих судів з окремою юрисдикцією адміністративних судів, що передбачено Конституцією України, проектом Закону “Про судоустрій України”, пошукувач пропонує надати адміністративним судам і адміністративно-юрисдикційні повноваження.
Ставлячи під сумнів правильність положення ст. 287 КпАП про неможли-вість оскарження постанови суду /судді/ щодо накладення адміністративного стягнення, і підкреслюючи правильність позиції розробників нового Кодексу України про адміністративні правопорушення, які у ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: АДМІШСТРАТИВНО-ЮРИСДИКЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ СУДУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок