Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВІТОГЛЯДНА ПОЗИЦІЯ БУДДІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

СВІТОГЛЯДНА ПОЗИЦІЯ БУДДІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
СВІТОГЛЯДНА ПОЗИЦІЯ БУДДІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,65 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
САУХ Юрій Петрович
УДК 1(091)+215:294.3
СВІТОГЛЯДНА ПОЗИЦІЯ БУДДІЙСЬКОЇ
ТРАДИЦІЇ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Лубський Володимир Іонович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри релігієзнавства.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Марченко Олексій Васильович,
завідувач кафедри філософії Черкаського
національного університету
імені Богдана Хмельницького;
кандидат філософських наук
Гладких Валентин Валерійович,
головний консультант Головного
організаційного управління апарату
Верховної Ради України.
Захист відбудеться 26.06 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал. 12.
Автореферат розісланий 22.05 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Конотоп
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена стрімким процесом серйозних зрушень у сфері світогляду. Світ, у якому ми живемо, на зламі тисячоліть вступив у смугу глибоких змін, у процесі яких перебудовується і буде перебудовуватись усе наше життя. Перед нами постає новий світ – і в новітніх технологіях, і нових формах життя та способах світобачення і світорозуміння, а головне – в тих глобальних небезпеках, у яких розгортається протиріччя між новими реаліями нашого існування та усталеними формами і способами нашого ставлення до цього світу. Не випадково постає гостра проблема адаптації до глобальних змін, формування нового світогляду, що відповідав би новій добі. Усе це спричиняє не лише академічний, але й життєво-практичний інтерес до вивчення буддизму, світоглядна система якого, на думку багатьох дослідників, як ніяка інша, відповідає становленню нового образу світу й людини в сучасній глобалізованій культурі.
Чи так це насправді, можна зрозуміти лише в контексті вивчення архіскладного буддійського світоглядного комплексу, який дійсно виконує не лише релігійні функції, але й виступає менталітетом і способом мислення мільйонів людей у всьому світі. В умовах сучасних глобалізаційних процесів буддизм виступає „однією із найпотужніших за своїм впливом сил в культурному житті людства (А. Говінда) та „найбільшою колізією нашого часу” (А. Тойнбі). Свідченням цього є спалах інтересу до нього в Європі та інших країнах „несхідного” регіону, де відбувається народження так званого „європейського буддизму” на зразок „Новояни” („Нової колісниці”), яка виростає, як і інші буддійські традиції країн Тихоокеанського регіону, Центральної і Південної Азії, із одного й того ж кореня. Аналогічні процеси, розпочинаючи з 90-х років минулого століття, стають характерними й для України. Підстави так вважати існують, і пов’язують їх сьогодні з „особливою місією” буддизму у світовому синтезі культур. Принаймні, „впускаючи в свій простір Іншого”, ми повинні бути відкритими „як до кращого, так і до гіршого, до чого ми часто не готові” (Ж. Дерида). Розуміння майбутнього у всій його повноті диктує нам необхідність не лише захищати локальне, але й готувати його до прийдешніх змін, серед яких релігійний плюралізм є одним з найвірогідніших симптомів.
Тому однією з найважливіших проблем сучасного релігієзнавства є проблема пошуку доглибинної інтенції (неструктурованої спрямованості) буддійської світоглядної системи, яка утримує буддизм в цілокупності, є латентною за своїм характером і може дати відповідь на питання пов’язані з „секретами” його впливу на різнобарвні культури світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СВІТОГЛЯДНА ПОЗИЦІЯ БУДДІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок