Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ФТОРУ НА СТАН ЗДОРОВ'Я ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ФТОРУ НА СТАН ЗДОРОВ'Я ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Назва:
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ФТОРУ НА СТАН ЗДОРОВ'Я ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва
АМН України
МАТВІЄНКО ТАМІЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 613.6 : 615.916’16
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ФТОРУ НА СТАН ЗДОРОВ'Я
ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС
14.02.01- гігієна
А В Т О Р Е Ф Е РА Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Катрушов Олександр Васильович,
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
чл.-кор. АМН України
Бардов Василь Гаврилович,
Національний медичний університет ім. О.О. Бого-
мольця, завідувач кафедри.
доктор медичних наук, професор
Тимченко Ольга Іванівна,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзе-
єва АМН України, завідувач лабораторії.
Провідна установа: Інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя МОЗ України, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться " 8 " червня 2001 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України (02660, м.Київ-94, вул.Попудренка,50).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України (м.Київ, вул.Попудренка,50).
Автореферат розісланий " 7 " травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема взаємодії організму з довкіллям є основоположною в розумінні механізму системи "навколишнє середовище - здоров’я населення" (Сердюк А.М., 1996). Ця система, що динамічно змінюється в процесі життєдіяльності, особливо в період науково-технічного прогресу, потребує постійного вивчення і коректування в інтересах збереження здоров'я людини (Сидоренко Г.И., 1985). В зв’язку з цим перед гігієнічною наукою постає завдання поглибленого дослідження патогенезу дії комплексу несприятливих чинників на організм людини (як на організменному, органному, тканинному, так і на клітинно-молекулярному рівні) та пошуку засобів, спрямованих на профілактику негативних наслідків їх пошкоджуючої дії, а отже, і збереження здоров’я людини, зниження захворюваності та збільшення тривалості життя (Гончарук Є.Г., Коршун М.М., Яворовський О.П., 1996; Сидоренко Г.И., 1985).
Одним із важливих несприятливих чинників оточуючого середовища є іонізуюче випромінювання. Широке розповсюдження ядерних технологій неминуче спричиняє розширення кола осіб, які зазнають несприятливого впливу радіаційних чинників (Бардов В.Г., Сучков Б.П., 1997; Лютых В.П., Долгих А.П.,1997; Baryakhtar V.G., 1997).
Найбільшою радіаційною катастрофою нинішнього століття є аварія на ЧАЕС 26 квітня 1986 року. Досвід багаторічного спостереження за станом здоров'я осіб, потерпілих під час аварії або тих, хто приймав участь в ліквідації її наслідків, свідчить про зростання темпів старіння організму, які проявляються в ранньому розвитку атеросклерозу, послабленню імунітету, активізації неопластичних процесів, розвитку синдрому хронічної втоми (Нягу А.И., Логановский К.И., 1998; Романенко А.Ю., 1996; Ткачишин В.С., 1997).
Генез променевого враження пов'язаний із радіолізом біополімерів і води, що дозволяє відносити цю патологію до вільнорадикальних (Кузин А.М., 1962, 1964).
До несприятливих чинників оточуючого середовища також відноситься надлишкове надходження фторидів в організм з водою (Габович Р.Д., Минх А.А., 1979; Лутай Г.Ф., 1992; Окунев В.И., Смоляр В.И., Лаврушенко Л.Ф.,1987). Відомо, що фториди в дозах, що перевищують гранично допустимі концентрації (ГДК), викликають порушення функцій організму на різних рівнях (Авцын А.П., и др., 1991; Жаворонков А.А., 1996; Жаворонков А.А., Кудрин А.В., 1996; Меджитов М.М., Джафарова С.Д., Алиев А.А., 1989; Gabig TH.G., et al., 1987). Хронічне надходження невисоких доз фторидів викликає флюороз (гіпермікроелементоз). На Україні реєструються випадки ендемічного флюорозу в біогеохімічних провінціях з надлишком фториду в довкіллі, до яких відноситься і Полтавська область (Ковган Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ФТОРУ НА СТАН ЗДОРОВ'Я ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок