Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Спектрально-кольориметричні методи і засоби Визначення вмісту основних форм гемоглобіну в крові

Спектрально-кольориметричні методи і засоби Визначення вмісту основних форм гемоглобіну в крові

Назва:
Спектрально-кольориметричні методи і засоби Визначення вмісту основних форм гемоглобіну в крові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,35 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут”
На правах рукопису
УДК 615. 471.03: 616.24
Хазем М. Ф. Х. Фаттух
(Іорданія)
Спектрально-кольориметричні методи
і засоби Визначення вмісту основних форм
гемоглобіну в крові
Спеціальність 05.11.17 – Медичні прилади і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі фізичної і біомедичної електроніки факультету електроніки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Фесечко Володимир Опанасович, доцент кафедри фізичної і біомедичної електроніки НТУУ "КПІ".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Розорінов Георгій Миколайович, професор кафедри звуко-техніки та реєстрації інформації;
кандидат технічних наук
Лопата Віктор Олександрович, директор СОВ “Сенсорні системи”.
Провідна організація: Харківський державний технічний університет радіоелектроніки Міністерства науки і освіти України, кафедра біомедичних електронних приладів і систем.
Захист дисертації відбудеться 14 травня 2002 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої Ради Д 26.002.19 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" (03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37, корп. 12, ауд. 412).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37, Вченому секретарю НТУУ "КПІ".
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий 04.04.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої Ради,
кандидат технічних наук, доцент Зубчук В.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Аналіз крові є одним з найбільш розповсюджених клініко-лабораторних досліджень у медичній практиці. Результати виміру різних форм гемоглобіну в значній мірі визначають діагноз і стратегію лікування.
Проблеми гемоглобінометрії загострюються, коли необхідно здійснювати аналіз гемоглобінів швидко, регулярно і неінвазивно. Це стосується таких захворювань як СНІД, вірусні гепатіти та інші різні інфекції. При профілактичному масовому обстеженні здорових осіб, післяопераційному моніторингу і анестезіології, контролі стану немовлят, оцінці стану операторів у відповідальних ситуаціях необхідний якісний експрес-аналіз вмісту гемоглобіну і його похідних форм.
Ручні методи аналізу крові та вмісту основних форм гемоглобіну давно вже не задовольняють сучасним вимогам як по швидкості, так і по точності і вірогідності. У розвинутих країнах світу автоматичний аналіз крові майже цілком замінив ручні і напівавтоматичні методи дослідження.
Спектрально-кольориметричні методи неінвазивного аналізу крові засновані на спектрофотометрії, фотокольориметрії, флюорометрії крові через шкірний покрив людини. Реєстровані спектри оптичних випромінювань у цьому випадку мають складний характер, обумовлений природою їхнього виникнення внаслідок багаторазового відбиття, поглинання і комплексного впливу багатьох складових крові і біотканини.
Неінвазивна технологія визначення гемоглобінів має меншу точність, ніж інвазивна, але, маючи такі переваги, як безпека, безболісність, швидкість аналізу, вона успішно конкурує з інвазивною на станціях швидкої допомоги, у родильних будинках, у відділеннях інфекційних захворювань.
Актуальність проблеми створення високоточних приладів неінвазивного визначення вмісту гемоглобіну та інших його форм безупинно зростає. Ефективна розробка таких приладів визначає необхідність розвитку теоретичної бази спектрально-кольориметричних методів, неінвазивного аналізу крові, і вдосконалення методики проектування приладів неінвазивного аналізу вмісту гемоглобінів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Вибраний напрямок досліджень співпадає з основними науковими та учбовими темами кафедри, де виконано роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Спектрально-кольориметричні методи і засоби Визначення вмісту основних форм гемоглобіну в крові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок