Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ГІДРАТАЦІЇ ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ З БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ РЕЧОВИНАМИ

МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ГІДРАТАЦІЇ ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ З БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ РЕЧОВИНАМИ

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ГІДРАТАЦІЇ ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ З БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ РЕЧОВИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,07 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
ШЕСТОПАЛОВА Ганна Вікторівна
УДК 577.32
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ГІДРАТАЦІЇ ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ
НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ З БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ РЕЧОВИНАМИ
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України,
м. Харків.
Офіційні опоненти:
-
член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор Говорун Дмитро Миколайович, Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу молекулярної та квантової біофізики, (м. Київ);
-
доктор фізико-математичних наук, професор Сорокін Віктор Олександрович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу молекулярної біофізики, (м.Харків);
-
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Волков Сергій Наумович, Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України, провідний науковий співробітник, (м.Київ).
Провідна установа
Інститут фізики НАН України, відділ фізики біологічних систем, м. Київ.
Захист відбудеться 08.06.2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна, 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4, ауд.7-4.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м .Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат рoзіслано 26.04.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Встановлення молекулярних механізмів взаємодії нуклеїнових кислот (НК) з водним оточенням та біологічно активними речовинами (БАР) є однією з найважливіших задач молекулярної біофізики. Опис молекулярних механізмів включає в себе детальну інформацію стосовно структурних та термодинамічних параметрів систем, які містять НК і БАР, з урахуванням впливу оточуючого середовища і, насамперед, розчинника та іонів. Кількісний вміст води, тип і концентрація іонів можуть причиняти структурні переходи НК. Такі переходи, у свою чергу, безпосередньо пов’язані з перебудовою гідратного оточення, яке формується молекулами води, сорбованими на матрицях НК у процесі гідратації. Для різних структурних форм характерними є специфічні гідратні оболонки, що відрізняються структурно та енергетично. Молекули води, що беруть участь у формуванні просторової структури ДНК - найбільш рухливі елементи системи НК-вода-іони: це відбивається на локальних конформаційних перебудовах ДНК і, відповідно, на її функціонуванні. Очевидно, іон-гідратне оточення ДНК впливає і на процеси міжмолекулярних взаємодій, що відбуваються за участю ДНК, наприклад, утворення комплексів НК з БАР.
Незважаючи на велику кількість отриманих дотепер результатів, що описують структурні та енергетичні параметри перелічених вище процесів, в сучасній молекулярній біофізиці недостатньо даних, необхідних для розуміння усіх аспектів взаємодії НК з гідратним оточенням і молекулами БАР. У зв’язку з цим дослідження молекулярних механізмів гідратації та комплексоутворення НК з БАР є актуальними, оскільки новітні експериментальні та комп’ютерні методи дослідження нині дають можливість отримати детальнішу та достовірнішу інформацію про процеси, що протікають у живих системах на молекулярному рівні.
Перспективними при вивченні молекулярних механізмів взаємодії НК з водним оточенням і БАР є методи комп’ютерного експерименту, а саме, методи Монте Карло та молекулярної динаміки. Сучасний рівень розвитку комп’ютерної техніки дозволяє проводити обчислення різних фізико-хімічних характеристик досить складних молекулярних систем, максимально наближених до реальних, у тому числі з безпосереднім урахуванням впливу розчинника – води. За допомогою комп’ютерного моделювання можна отримати найбільш ймовірні моделі молекулярних комплексів мішень-ліганд та внески різних взаємодій у стабільність досліджуваних комплексів: це суттєво полегшує тлумачення експериментальних даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ГІДРАТАЦІЇ ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ З БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ РЕЧОВИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок