Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВО МОНАСТИРСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА ХVII – ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХVІІІ ст.)

ПРАВО МОНАСТИРСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА ХVII – ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХVІІІ ст.)

Назва:
ПРАВО МОНАСТИРСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА ХVII – ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХVІІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
ВОЛОЩЕНКО Ольга Миколаївна
УДК 34 (091); 348.42:348.73; 349.412:332.2.
ПРАВО МОНАСТИРСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ
(СЕРЕДИНА ХVII – ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХVІІІ ст.)
Спеціальність 12.00.01. — теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 2008


Дисертацією є рукопис
Роботa виконанa у відділі історико-правових досліджень Інституту держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України та на кафедрі теорії та історії держави і права Київського університету права Національної академії наук України
Науковий керівник – | кандидат юридичних наук, доцент
МУЗИКА Ірина Володимирівна,
Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, доцент
ГОЛОВКО Олександр Миколайович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ, перший проректор з навчальної
та методичної роботи
кандидат юридичних наук, доцент
ЧЕХОВИЧ Валерій Анатолійович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри теорії та історії держави і права
Захист відбудеться "4" квітня 2008 р. о 17  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
Автореферат розіслано "1" березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. І. Тарахонич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається, по-перше, роллю церкви та її інституцій у розвитку інституту права власності на землю на українських територіях, що увійшли 1654 р. до складу Московської держави, та, по-друге, тією обставиною, що ґрунт для соціально-правових конфліктів у релігійно-майновій сфері в новітній історії України було закладено саме у досліджуваний період.
У пореволюційній Україні-Гетьманщині (1654 р.) монастирі були чи не єдиними легітимними власниками земель, а відтак основними носіями традиції приватного землеволодіння. Боротьба церкви за свої права землевласника, в якій вона апелювала до суду, виступаючи рівноправною стороною процесу, сприяла відновленню у юридичній практиці Гетьманщини правових здобутків Руського та Литовсько-Польського періодів та розвитку на їх ґрунті цивільно-процесуальних норм. Проте, вже від першої чверті ХVIIІ ст. ця практика зазнала суттєвих обмежень з боку Московської держави.
Вивчення розвитку права власності монастирів на землю також має прикладне значення. Запропонована наукова праця покликана сприяти поглибленню знань юристів щодо різних аспектів правового регулювання церковного нерухомого майна (зокрема, земель) в XVII–XVIII ст., а отже, сприяти пошуку шляхів розв’язання сучасних майнових конфліктів між церквами.
Знання та врахування досвіду минулого нададуть можливість для подальшого переосмислення ставлення до церкви, норм церковного права, для вдосконалення відносин між державою і церквою, як однією з інституцій сучасного громадянського суспільства. Врахування унікального вітчизняного досвіду та його розумне використання дасть змогу сучасним правникам удосконалити законодавство, що визначає статус релігійних організацій в Україні; уточнити їх права та обов’язки у сфері земельних правовідносин.
Правовий аспект монастирського землеволодіння на українських землях у XVII–XVIII ст., а саме, специфіка прав церкви як власника земель у зазначений період не були досліджені до сьогодні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВО МОНАСТИРСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА ХVII – ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХVІІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок