Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою (клініко-експериментальне дослідження)

Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Соколов Андрій Станіславович
УДК 616.24-008.4/.6+616.24-001.17-08-092.4
Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.30 - анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
 
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор СПІЦИН Олег Миколайович, Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри анестезіології, екстремальної та військової медицини
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Курапов Євген Петрович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького, завідувач курсу анестезіології та реаніматології кафедри загальної хірургії №1
доктор медичних наук, професор Молчанов Віктор Іванович, Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського (м. Сімферополь), завідувач кафедри екстремальної та військової медицини
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра невідкладних станів та анестезіології
Захист відбудеться 13.12. 2002 р. о 13 годині в ауд. №9 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий 13.11. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради, доцент _______________________________ Ю.Ю. Кобеляцький
ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Термоінгаляційне ураження дихальних шляхів (ТІУ) при опіковій хворобі залишається серйозною проблемою у даний час. Відзначено, що опік шкіри сполучається з поразкою дихальних шляхів у 60% випадків. Це сполучення являє собою найбільшу складність щодо діагностики і лікування, призводить до летального результату серед потерпілих від 23,3% до 82,0% (Олексіїв О.О., 1995, Козулін Д.А., 1999). Тому проблема важкого опікового травматизму цікавить не тільки вчених медиків, але і широке коло політиків, економістів, військових (Г.О.Можаєв, В.М. Заболотний 1995, Arevalo J.M., Lorente J.A., 1999, Hantson P., Benaissa L., 1999).
Ушкодження слизової оболонки трахеобронхіального дерева (ТБД) відбувається не тільки під дією безпосередньо термічного фактору, але й у результаті впливу термохімічних агентів, що звільняються при згорянні синтетичних матеріалів, які викликають як місцеві запально-некротичні зміни, так і загальну інтоксикацію організма. Клінічно це виявляється бронхоспазмом, набряком і деструкцією слизової оболонки дихальних шляхів, синдромом бронхіальної обструкції, інтоксикаційним синдромом (Bird D, 1999, Soejima K., 2001). У 26-50% випадків це приводить до розвитку респіраторного дистрес-синдрому дорослих (РДСД) (Kimmel E.C., Still K.R., 1999).
Окремі літературні джерела вказують на те, що формування запального процесу при ТІУ відбувається на тлі порушень в імунній системі, але у цих повідомленнях більше розглядається загальний імунітет організму і практично не висвітлюється стан місцевого імунітету дихальної системи (ІДС) (Г.О. Можаєв, 1995).
Відсутність тенденції до зниження кількості легеневих ускладнень, висока летальність, недостатня ефективність наявних способів терапії ТІУ пов'язана значною мірою з тим, що в цих критичних станах не враховується стан такої життєвоважливої системи, як антиінфекційний захист та імунна реактивність дихальних шляхів. Це вказує на необхідність розробки нових засобів усунення наявних порушень з урахуванням стану ІДС.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалась як фрагмент планової науково-дослідної роботи кафедри анестезіології, екстремальної та військової медицини Луганського державного медичного університету “Профілактика і лікування запальних ускладнень і гострої дихальної недостатності при термоінгаляційному ураженні”, № держреєстрації 0100U001110.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок