Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ПАРАЦЕТАМОЛУ ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ ЙОГО МЕТАБОЛІЗМУ В ПЕЧІНЦІ

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ПАРАЦЕТАМОЛУ ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ ЙОГО МЕТАБОЛІЗМУ В ПЕЧІНЦІ

Назва:
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ПАРАЦЕТАМОЛУ ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ ЙОГО МЕТАБОЛІЗМУ В ПЕЧІНЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,58 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
ВОРОНІНА Алла Костянтинівна
УДК 615.9; 065: 099: 212; 356
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ПАРАЦЕТАМОЛУ ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ ЙОГО МЕТАБОЛІЗМУ В ПЕЧІНЦІ
14.03.06 — токсикологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фармакології та токсикології АМН України
Науковий керівник - доктор біологічних наук КОВАЛЕНКО Валентина Миколаївна, Інститут фармакології та токсикології АМН України, завідуюча відділом загальної токсикології
Офіційні опоненти: - доктор біологічних наук КОКШАРЬОВА Наталія Володимирівна, Інститут екогігієни та токсикології ім. Л. І. Медведя МОЗ України, керівник лабораторії нейротоксикології;
- кандидат біологічних наук БОЙЦОВА Людмила Василівна, Інститут фармакології та токсикології АМН України, провідний науковий співробітник відділу експериментальної терапії.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, МОЗ України, кафедра фармакології
Захист дисертації відбудеться 20.02.2001 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє 14).
Автореферат розісланий 18.01. 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.550.01
к.б.н. Данова І. В
.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Переважна більшість захворювань супроводжується болем, отже, анальгетики, особливо ненаркотичні, представляють категорію ліків найбільш поширеного використання.
Парацетамол (ПА) – засіб, який широко використовується у фармакотерапії, як самостійно, так і у складі комбінованих препаратів. Незважаючи на те, що він вважається досить безпечним, за останні 10 років накопичено велику кількість даних щодо токсичної дії ПА, і ця проблема для багатьох країн є досить актуальною. Так, отруєння ПА складають 5 % від загальної кількості інтоксикацій в США (M. Lavy, 1988), а за смертністю дітей внаслідок отруєння ПА, наприклад, в 1995 році він займає третє місце (R. Hanzlick, 1996). Аналогічні дані зареєстровані медиками Великобританії, Франції та Австралії (G. S. Grennell, 1997; C. T. Chiaviallo et. аl., 1994).
Аналіз даних літератури свідчить, що не лише передозування ПА, але й застосування його в терапевтичних дозах протягом тривалого часу, використання хворими на діабет, гепатити різної етіології, алкоголізм, а також за умов незбалансованості харчування, тривалого контакту з органічними розчинниками в промисловості та побуті призводять до гострого ураження печінки (C. S. Lieber, 1997).
Причиною розвитку гострої печінкової недостатності є порушення метаболізму ПА внаслідок індукції цитохромів Р-450, в першу чергу ізоформи Р-450 2Е1, та активація монооксигеназ ендоплазматичного ретикулуму печінки, що супроводжується зниженням її антиоксидантного статусу. Це спричиняє накопичення високореактивних метаболітів та активних форм кисню, здатних взаємодіяти з органелами клітин печінки, ініціюючи їх пошкодження та некроз (M. Black, 1984; P. A. Webster та співавт., 1996).
Як антидоти при отруєнні ПА використовуються попередники біосинтезу глутатіону (метіонін, N-ацетилцистеїн). Але обмеженість термінів їх ефективності (10-12 год після отруєння) та здійснення детоксикуючої дії лише в межах другої фази детоксикації є недоліком, що вимагає пошуку засобів, здатних проявляти поліфункціональні властивості: запобігати утворенню реактивних метаболітів, сприяти глутатіонзалежній кон'югації та проявляти антиоксидантну активність. Це дозволило б значно розширити спектр застосування ПА та зменшити прояви його побічної дії.
Аналізуючи літературні дані стосовно механізмів гепатотоксичності ПА та біологічних властивостей ряду фізіологічно активних речовин (метіонін, a-токоферол, нікотинамід, тіамін, цинк та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ПАРАЦЕТАМОЛУ ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ ЙОГО МЕТАБОЛІЗМУ В ПЕЧІНЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок