Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНИЖЕННЯ НЕРІВНОМІРНОСТІ ГАЛЬМІВНИХ МОМЕНТІВ НА КОЛЕСАХ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ

ЗНИЖЕННЯ НЕРІВНОМІРНОСТІ ГАЛЬМІВНИХ МОМЕНТІВ НА КОЛЕСАХ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ

Назва:
ЗНИЖЕННЯ НЕРІВНОМІРНОСТІ ГАЛЬМІВНИХ МОМЕНТІВ НА КОЛЕСАХ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,57 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний автомобільно-дорожній університет
Степанов Віктор Юрійович
УДК 629.017
ЗНИЖЕННЯ НЕРІВНОМІРНОСТІ ГАЛЬМІВНИХ МОМЕНТІВ НА КОЛЕСАХ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ
Спеціальність 05.22.02 – автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Подригало Михайло Абович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри “Технології машинобудування і ремонту машин”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Александров Євген Євгенович, Харківський національний політехнічний університет “ХПІ”, завідувач кафедри “Колісні та гусеничні машини”;
кандидат технічних наук, доцент Варваров Леонід Миколайович, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, доцент кафедри “Трактори і автомобілі”.
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, кафедра “Автомобілі”, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “ 17 ” “ травня ” 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 64.059.02 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: Україна, 61002, м.Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за адресою: Україна, 61002, м.Харків, вул. Петровського, 25.
Автореферат розіслано “ 15 ” квітня 2006р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої Ради Наглюк І.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Інтенсивне збільшення щільності й скорості руху автомобілів на дорогах України зумовили необхідність підвищення вимог безпеки дорожнього руху, покращення гальмових властивостей автомобілів за рахунок параметричної та структурної оптимізації конструкцій, використання нових, більш ефективних рішень.
Актуальність теми. Стабільність величин моментів, створених гальмівними механізмами, позитивно впливає на величину шляху гальмування та на стійкість автомобіля. Нерівномірність гальмівних моментів на колесах різних бортів призводить до виникнення додаткового момента, що розвертає автомобіль в площині дороги, погіршує керування гальмівною системою, призводить до зниження ефективності гальмування й втрати курсової стійкості автомобіля. Все це є однією з найбільш розповсюджених причин дорожньо-транспортних пригод на дорогах і визначає актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в межах досліджень і відповідно до постанови Національної Ради України з питань безпеки життєдіяльності населення №3 від 25.12.97 “Про відповідність вимогам охорони праці машин, транспортних засобів, обладнання, що виготовляються в Україні”, планів науково-дослідних робіт ХНАДУ з проблеми “Безпека дорожнього руху” та комплексної теми: “Системне проектування і конструювання транспортних засобів, що забезпечують необхідну активну безпеку дорожнього руху”.
Окрім того, ВАК України (Бюлетень ВАК України №5, 2000р., с.12) визначив роботи, присвячені безпеці на транспорті, як один з найактуальніших напрямків досліджень.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є покращення гальмівних властивостей автомобіля та підвищення курсової стійкості при гальмуванні за рахунок зниження нерівномірності гальмівних моментів на колесах однієї осі.
Для досягнення поставленої мети визначено такі основні завдання дослідження:
- дослідити вплив нерівномірності розподілення гальмівних моментів на стійкість руху автомобіля під час гальмування та оцінити допустиму нерівномірність гальмівних сил на колесах передньої і задньої осі автомобіля;
- розробити та дослідити систему, що забезпечує автоматичне зниження нерівномірності гальмівних моментів на колесах передньої осі
легкового автомобіля, скласти алгоритм роботи розробленої системи;
- провести лабораторні дослідження розробленої системи;
- провести дорожні випробування автомобіля з установленою на ньому системою зниження нерівномірності гальмівних моментів на колесах передньої осі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЗНИЖЕННЯ НЕРІВНОМІРНОСТІ ГАЛЬМІВНИХ МОМЕНТІВ НА КОЛЕСАХ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок