Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дитяча праця у промисловості Англії першої половини ХІХ століття

Дитяча праця у промисловості Англії першої половини ХІХ століття

Назва:
Дитяча праця у промисловості Англії першої половини ХІХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Чернівецький державний університет
імені Юрія Федьковича
На правах рукопису
Широкова-Мурараш Ольга Генадіївна
Дитяча праця у промисловості Англії першої половини ХІХ століття
УДК: 942.0 “18”
07.00.02-Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці-2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна організація: |
доктор історичних наук, професор
Шаповалов Вітольд Вікторович,
Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича.
доктор історичних наук, професор
Сич Олександр Іванович,
Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича.
кандидат історичних наук, доцент
Дьомін Олег Борисович,
Одеський державний університет імені Іллі Мечникова.
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “27” жовтня 2000 року о 10 години на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому державному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці , вул. вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд.18)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича (м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий 26 вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Карпо В.Л.
І. Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Промисловий переворот в Англії, пік якого припадає на першу половину ХІХ століття, супроводжувався масштабними зрушеннями у сфері матеріального виробництва, різким зростанням продуктивних можливостей суспільства, важливими політичними та соціальними змінами, які докорінно змінили обличчя Англії і перетворили її з аграрної на передову індустріальну державу. Одним із важливих соціально-економічних наслідків промислового перевороту було погіршення становища робітничого класу та створення умов для масового використання праці дітей на промислових підприємствах.
Як самостійна частина продуктивних сил Англії дитяча праця відіграла надзвичайно важливу роль у становленні основних галузей англійської промисловості. На першому етапі індустріалізації діти-учні з робітних будинків та парафіяльних притулків послужили головним джерелом постачання дешевої робочої сили на фабрики текстильної промисловості, які переважно використовували енергію водяного двигуна і були розташовані головним чином у сільській місцевості. Масове впровадження у виробництво парового двигуна створило необхідні передумови для активного переміщення виробництва ближче до міст, які на той час перетворилися у місця концентрації значної кількості робочої сили, однак результатом цього процесу стало не скорочення, а навпаки, зростання масштабів використання праці малолітніх робітників у фабричному виробництві. У вугільній промисловості діти стали вирішальним фактором, який спростив розробку пластів невеликої товщини, забезпечивши транспортування добутого вугілля всередині шахт та подачу його на поверхню.
Масовий характер використання дітей на виробництві та жахливі умови праці (робочий день тривалістю від 12 до 14 годин, ранній вік початку трудової діяльності на фабриках, сувора фабрична дисципліна, жорстокості з боку адміністрації та старших робітників, високі показники травмування дітей на виробництві, розповсюдженість нещасних випадків, мізерна заробітна плата) згубно впливали на стан здоров’я малолітніх робітників і приводили до непоправних наслідків (збільшення кількості калік та інвалідів серед дітей, зниження загального рівня їх освіти та виховання, руйнування традиційних сімейних стосунків тощо). Негативні явища, пов’язані з застосуванням дитячої праці на фабриках та шахтах Англії, стали предметом рішучого осуду сучасників цих подій та більшості істориків як минулої доби, так і сьогоднішнього дня. Найбільш прогресивні представники середнього класу очолили рух за обмеження використання дитячої праці у промисловості і домагалися створення спеціальних парламентських комісій для ретельного вивчення умов праці дітей та підлітків у різних галузях виробництва Англії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Дитяча праця у промисловості Англії першої половини ХІХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок