Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В ДОНБАСІ В 1943 – 1955 РР.

СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В ДОНБАСІ В 1943 – 1955 РР.

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В ДОНБАСІ В 1943 – 1955 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,08 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шипік Наталія Феофанівна
УДК 94(477):314.745.4
СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ
В ДОНБАСІ В 1943 – 1955 РР.
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Донецького національного університету
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент,
Саржан Анатолій Опанасович
завідувач кафедри історії і права
Донецького національного технічного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
член-кореспондент НАН України
Даниленко Віктор Михайлович,
завідувач відділу історії України другої половини ХХ ст.
Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор,
Заслужений працівник освіти України
Кравченко Володимир Іванович,
професор кафедри історії України та філософії права
Донецького юридичного інституту
Луганського університету МВС України
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки
(кафедра історії України)
Захист відбудеться 23.12. 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 22.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах тривалої демографічної кризи в Україні неабияку вагу мають дослідження, зосереджені на вивченні історичних проявів динаміки чисельності населення та тих чинників, що визначали її регіональні особливості в минулому. Вироблення та ефективне впровадження в життя науково обґрунтованої стратегії національного демографічного розвитку мають відбуватися з урахуванням досвіду взаємодії соціально-демографічних процесів та державних механізмів впливу на них. Цілком природно, що увага сучасних істориків прикута до вивчення закономірностей становлення чисельності населення регіону в минулі роки. Надзвичайно актуальним видається дослідження цієї проблеми в контексті післяокупаційної та повоєнної ситуації в Донбасі, коли людність краю зазнала великих втрат, а необхідність найшвидшої відбудови промислового потенціалу потребувала активних заходів держави для накопичення трудових ресурсів у достатній кількості. Саме тоді відбувся значний ривок у збільшенні чисельності мешканців Донбасу, закономірності заселення якого вимагають спеціального вивчення. Адже, державне втручання до механізмів залюднення регіону відбивалося на долях сотень тисяч людей, наштовхувалося на особисті людські потреби та бажання, що нерідко мало неочікувані наслідки у виконанні конкретних офіційних настанов, більше того, загалом обмежувало можливості влади у розпорядженні людським потенціалом.
Виявлення загальних тенденцій повоєнного природного росту та міграційних потоків у такому стратегічно важливому для країни регіоні, як Донбас, сприятиме ґрунтовнішому осмисленню регіональних особливостей сучасних демографічних процесів і можливостей їхнього державного регулювання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах державної бюджетної науково-дослідницької теми Донецького національного університету „Наукове і методичне забезпечення курсу „Історія України: досягнення попередників і сучасний погляд” (номер державної реєстрації - № 0104U004650).
Об’єктом дослідження є народонаселення регіону. Воно розглядається як відкрита система, що розвивається не тільки під дією внутрішніх законів, а й відчуває на собі впливи інших підсистем суспільства, зокрема економічної, політичної. Відкритою вона є й тому, що зміни відбуваються як за рахунок внутрішнього фактору – природного руху, так і завдяки впливу ззовні – міграціям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В ДОНБАСІ В 1943 – 1955 РР.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок