Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політичні трансформації в Угорській Республіці на рубежі ХХ–ХХІ століть (у контексті демократичних перетворень у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи)

Політичні трансформації в Угорській Республіці на рубежі ХХ–ХХІ століть (у контексті демократичних перетворень у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи)

Назва:
Політичні трансформації в Угорській Республіці на рубежі ХХ–ХХІ століть (у контексті демократичних перетворень у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,25 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ТКАЧ Дмитро Іванович
УДК 339.924(477)(048)
Політичні трансформації в Угорській Республіці на рубежі ХХ–ХХІ століть
(у контексті демократичних перетворень у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи)
Спеціальність 23.00.02 — політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теоретичних та прикладних проблем політології
Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор Рудич Фелікс Михайлович, завідувач відділу теоретичних та прикладних проблем політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор Горбатенко Володимир Павлович, провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України;
доктор політичних наук, професор Макаренко Євгенія Анатоліївна, завідувач кафедри міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
доктор політичних наук, професор Онищенко Ірина Григорівна, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Європейського університету м. Київ.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, Міністерства освіти і науки України, кафедра політичних наук.
Захист відбудеться 15 червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, пр. Кутузова, 8, кім. 202. З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий 07 травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Ю.А.Левенець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наприкінці 80-х років у результаті так званих “оксамитових революцій” практично в більшості країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) відбулася зміна політичних систем. Своєрідна ланцюгова реакція руйнації тоталітарної системи, яка декілька десятиліть панувала на теренах ЦСЄ, перекинулася і на Радянський Союз. Імперія, яка ще в 70-х роках ХХ століття уявлялася непорушною, за декілька років фактично перестала існувати. Нові держави, які виникли на руїнах колишнього СРСР, всі країни ЦСЄ переживають складні процеси соціально-економічних, політичних та й значною мірою духовних трансформацій. Більшість із них задекларували перехід від тоталітарного суспільства до демократичного, від адміністративно-командної, планово-розподільчої до ринкової економіки, від частини єдиної імперії (наприклад, Україна у складі СРСР) до самостійної державності, від ідеологічної одностайності, моністичності до ідейного і політичного плюралізму, від однієї домінуючої церкви до багатьох конфесій та ін. Цей процес виявився більш довготривалим і складним, ніж прогнозувався фахівцями – політологами та політичними діячами на самому його початку, але іншого шляху, найімовірніше, не було і немає: сподівання певних суспільних сил повернутися в минуле видалися марними і навряд чи доцільними.
Аналіз розвитку постсоціалістичних суспільств свідчить, що для них притаманні як загальні, спільні, так і специфічні риси й особливості політичного розвитку, що дає змогу визначити основні тенденції та напрями політичних трансформацій і одночасно виокремити специфічне і відмінне у такому розвитку. Однак ці дослідження досить складні, що є об’єктивно обумовленим. Коли у країнах ЦСЄ розпочинався процес принципово нових трансформацій, у їх суб’єктів та учасників не було жодних орієнтирів, зразків або принципів, які можна було б взяти за основу, приступаючи до докорінного реформування окремо взятого конкретного суспільства. Намагання значної частини політологів “утиснути” вивчення сучасного політичного життя колишніх соціалістичних країн у звичну, напрацьовану систему координат для традиційного “до - й постсоціалістичного” політичного аналізу європейських суспільств, виявилися не досить результативними, а точніше – спрощеними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Політичні трансформації в Угорській Республіці на рубежі ХХ–ХХІ століть (у контексті демократичних перетворень у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок