Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕНТГЕНОХІРУРГІЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯСИМПТОМАТИЧНОЇ ТА ЕСЕНЦІАЛЬНОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇГІПЕРТЕНЗІЇ

РЕНТГЕНОХІРУРГІЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯСИМПТОМАТИЧНОЇ ТА ЕСЕНЦІАЛЬНОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇГІПЕРТЕНЗІЇ

Назва:
РЕНТГЕНОХІРУРГІЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯСИМПТОМАТИЧНОЇ ТА ЕСЕНЦІАЛЬНОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇГІПЕРТЕНЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІРУРГІЇ ТА ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ
Альтман Ігор Володимирович
УДК 616.61 - 008, 331.1 - 089
РЕНТГЕНОХІРУРГІЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ
СИМПТОМАТИЧНОЇ ТА ЕСЕНЦІАЛЬНОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇ
ГІПЕРТЕНЗІЇ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті хірургії та трансплантології АМН України
(м. Київ)
Науковий керівник: кандидат медичних наук,
лауреат Державної премії України
Леонід Федорович Нікішин,
доцент кафедри торакоабдомінальної та
судинної хірургії Київської медичної
академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Панічкін Юрій Володимировіч,
завідуючий відділенням рентгенохірургічних
та інших спеціальних методів досліджень
Інституту серцево-судинної хірургії АМН України,
доктор медичних наук, професор
Ніконенко Олександр Семенович,
завідувач кафедри госпітальної хірургії
Запорізького державного медичного університету
МОЗ України
Провідна Установа: Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра
факультетської хірургії.
Захист відбудеться “______”________________2002 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.561.01при Інституті хірургії та трансплантології АМН України ( 03680, Київ, вул.Героїв Севастополя, 30).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хірургії та трансплантології АМН України (вул. Героїв Севастополя, 30).
Автореферат розісланий “______”________________2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук,
професор М.Ю.Ничитайло
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема лікування артеріальної гіпертензії (АГ), яка в процесі свого розвитку набула важкий та злоякісний перебіг, залишається на початку XXI віку не менш актуальною ніж на початку ХХ сторіччя. Підвищення артеріального тиску (АТ) у розвинених країнах світу виявляють у 25-30% дорослого населення, а поширенність АГ становить 12-15% (J.Chalmers, 1996). Артеріальна гіпертензія - встановленний та визнаний чинник ризику ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, основна причина розвитку хронічної серцевої, ниркової недостатності та порушень мозкового кровообігу, 50% випадків летальності від серцево-судинних захворювань належить АГ. Зі смертності та захворюваності на АГ Україна займає одне із перших місць у Європі (В.О.Бобров , 1998).
Встановлено, що більшість випадків важкого стабільного та злоякісного перебігу АГ відноситься до симптоматичних реноваскулярних, ренальних, супраренальних гіпертензій, у підставі патогенезу яких лежить активування ренін-ангіотензин-альдостеронної та симпато-адреналової пресорних систем. Частота злоякісного синдрому при нелікованій реноваскулярній гіпертонії сягає 30%, при хронічному гломерулонефриті становить 4,4-11,5%, при хронічному пієлонефриті 15-35% (А.В.Покровский, 1991, А.С.Свинтицкий,1997). Злоякісний перебіг може мати і гіпертонічна хвороба, що свідчить про вторинні втягнення у процес захворювання патологічних змін з боку нирок та наднирників (Е.Б.Мазо, 1991).
Незважаючи на значні досягнення консервативної терапії за останні 50 років, смертність серед хворих зі злоякісною АГ на цей час сягає 20% протягом 5 років з часу захворювання. Медикаментозне лікування вимагає постійне застосування великих доз декількох груп препаратів протягом усього життя хворого, супроводжується розвитком резистентності, побічних реакцій і ускладнень (F.M.Messerly, 1994).
Хірургічне лікування АГ реноваскулярного, нирково-паренхімного, супраренального генезу є в цей час складним завданням у звязку з травматичністю втручань, великою кількістю ускладнень і високою смертністю. Так, незважаючи на значні успіхи реконструктивних операцій на ниркових артеріях при реноваскулярній гіпертензії (РВГ) і помітний гіпотензивний ефект, отриманий у 83% хворих, летальність при проведенні подібних операцій становить 7,7%. (Гогин Е.Е.,1983; Сухарев І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕНТГЕНОХІРУРГІЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯСИМПТОМАТИЧНОЇ ТА ЕСЕНЦІАЛЬНОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇГІПЕРТЕНЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок