Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДВОФАЗНИХ СТИСЛИВИХ ТЕЧІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМПАКТНИХ РІЗНИЦЕВИХ АПРОКСИМАЦІЙ ПІДВИЩЕНОГО ПОРЯДКУ

ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДВОФАЗНИХ СТИСЛИВИХ ТЕЧІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМПАКТНИХ РІЗНИЦЕВИХ АПРОКСИМАЦІЙ ПІДВИЩЕНОГО ПОРЯДКУ

Назва:
ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДВОФАЗНИХ СТИСЛИВИХ ТЕЧІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМПАКТНИХ РІЗНИЦЕВИХ АПРОКСИМАЦІЙ ПІДВИЩЕНОГО ПОРЯДКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ _______________________________________________________
Зінченко Андрій Вікторович
УДК 532.516:532.529
ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДВОФАЗНИХ СТИСЛИВИХ ТЕЧІЙ
З ВИКОРИСТАННЯМ КОМПАКТНИХ РІЗНИЦЕВИХ АПРОКСИМАЦІЙ ПІДВИЩЕНОГО ПОРЯДКУ
01.02.05 - механіка рідини, газу та плазми
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному університеті Міністерства освіти і науки України та Інституті транспортних систем і технологій НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Приходько Олександр Анатолійович, Дніпропетровський державний університет, завідуючий кафедрою технічної механіки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Тимошенко Валерій Іванович, Інститут технічної механіки НАНУ, заступник директора, завідуючий відділом газової динаміки;
кандидат фізико-математичних наук, доцент Карімов Іван Кабіденович, Дніпродзержинський державний технічний університет, завідуючий кафедрою.
Провідна установа: Інститут гідромеханіки НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться "21" квітня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.10 при Дніпропетровському державному університеті за адресою:
49050, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13, корп. 3, ауд. 57.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету.
Автореферат розіслано "20" березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дзюба А.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження гідродинаміки і тепломасообміну двофазних течій в областях зі складною геометрією є одним з розділів механіки рідини і газу, що інтенсивно розвиваються. Велика кількість сучасних технічних процесів, таких, як течії в ракетних і реактивних двигунах, газоплазмове і детонаційне напилення, отримання порошкоподібних матеріалів та багато інших, відносяться до предметної області газодинаміки і теплообміну багатофазних середовищ. Проведення експериментальних досліджень багатофазних течій вимагає значних матеріальних витрат, а в ряді випадків є принципово неможливим. Найбільш перспективним способом розв'язання цієї проблеми може бути використання методів математичного моделювання. Роль чисельного моделювання особливо зросла у зв'язку з розвитком ЕОМ, а також вдосконаленням моделей і методів механіки рідини та газу.
Аналіз літератури показав, що модель взаємопроникаючих континуумів, запропонована Х.А. Рахматуліним і згодом узагальнена в роботах А.Н. Крайко, Л.Е. Стерніна, Р.І. Нігматуліна, А.А. Шрайбера, дозволяє розраховувати течії гетерогенних середовищ у широкому діапазоні параметрів. При цьому вимоги до швидкодії та обсягу пам'яті ЕОМ залишаються прийнятними. Для реалізації чисельних алгоритмів на основі моделі взаємопроникаючих середовищ можна використовувати відомі різницеві схеми. Найбільш перспективними з них є гібридні чисельні методи типу TVD і схеми з направленими компактними різницевими апроксимаціями А.І. Толстих.
У відомих розрахунках багатофазних стисливих течій вважалось, що в'язкі властивості несучої фази виявляються тільки підчас міжфазної взаємодії. В зв'язку з тим, що адекватне моделювання відриву потоку неможливе без урахування в'язкості несучої фази, актуальними є питання чисельного дослідження відривних течій гетерогенних середовищ. Крім того, відомі чисельні алгоритми, на основі дворідинних моделей, не дозволяли надійно провести розрахунки течій із зонами, вільними від частинок.
Метою роботи є дослідження двофазних стисливих ламінарних течій з теплообміном, рециркуляцією та відривом потоку в областях зі складною геометрією, розробка методик та чисельних алгоритмів на основі компактних різницевих апроксимацій підвищеного порядку точності для інтегрування рівнянь переносу в системі газ-частинки, проведення математичного моделювання аеродинаміки і тепломасобмiну в'язких стисливих двофазних течій в широкому діапазоні визначальних параметрів, початкових і граничних умов, надання рекомендацій по застосуванню математичних моделей та методів механіки гетерогенних середовищ при розв'язанні важливих прикладних задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДВОФАЗНИХ СТИСЛИВИХ ТЕЧІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМПАКТНИХ РІЗНИЦЕВИХ АПРОКСИМАЦІЙ ПІДВИЩЕНОГО ПОРЯДКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок