Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЯВЛЕННЯ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

ВИЯВЛЕННЯ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

Назва:
ВИЯВЛЕННЯ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,14 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І.ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ЛОЗИНСЬКИЙ СЕРГІЙ ЕДУАРДОВИЧ
УДК 616.12-008.64+616.12-009.72-08
ВИЯВЛЕННЯ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ
СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
14.01.11. - кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Вінницькому державному медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Сєркова Валентина Костянтинівна, завідувачка кафедрою факультетської терапії Вінницького державний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук Мазурець Олександр Федорович, професор кафедри госпітальної терапії №1 Кримського державного медичного університету ім.С.І.Георгієвського МОЗ України;
доктор медичних наук Стаднюк Леонід Антонович, професор кафедри кардіології та функціональної діагностики Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л Щупика МОЗ України, керівник лабораторії функціональної діагностики Українського науково-дослідного інституту кардіології ім.М.Д.Стражеска АМН України.
Провідна установа: Національний державний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра факультетської терапії №2.
Захист дисертації відбудеться 27.02.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім.С.І.Георгієвського (95006, м.Сімферополь, бул.Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім.С.І.Георгієвського (95006, м.Сімферополь, бул.Леніна, 5/7)
Автореферат розісланий 26.01.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради професор О.А.Хрєнов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В країнах Європейського регіону, включаючи Україну, роль серцевої недостатності (СН) як причини захворюваності, інвалідності і смертності населення в останнє десятиріччя зростає (Мала Л.Т., 1998; Воронков Л.Г., 1999; Марєєв В.Ю., 2000).
Найбільш вірогідні дані про епідеміологію СН отримані в результаті Фремінгемського дослідження. За цими даними вона щорічно розвивається у 1% хворих 70-79 років та майже у 10% 80-89 років. За деякими розрахунками у Великобританії поширеність СН близька до 2% населення. Незважаючи на прогрес у розробці нових методів діагностики та лікування, смертність від СН залишається дуже високою і навіть при легкій недостатності досягає більше 10% (Ho K.K.L. і співавт.,1993). Cohn J.N. (1999) відмічає, що лікування СН повинно починатись на стадії асимптоматичної лівошлуночкової дисфункції не тільки, щоб запобігти смертності, але й для покращення фізичної толерантності та якості життя. З цього витікає важливість діагностики початкових стадій серцевої недостатності, наріжним каменем якої являється стрес-тестування.
Розвиток кардіології характеризується постійним збільшенням значимості ехокардіографії (ЕхоКГ) при виконанні функціональних проб (Аронов Д.М. ,1995). При наявності досить широкого арсеналу проб, на сучасному етапі для стрес-ЕхоКГ використовується досить обмежена їх кількість. Найбільш поширеними являються медикаментозні проби та проби зі штучним водінням ритму (Фейгенбаум Х.,1999). Такий вибір у значній мірі пов'язаний з можливістю точної оцінки динаміки параметрів серця в умовах відсутності дихальних артефактів, яка надається при згаданих вище видах тестування. Незважаючи на високу інформативність, ці стрес-тести не позбавлені і деяких недоліків, головними з яких являються нефізіологічність навантаження та небезпека розвитку ускладнень. Існують роботи, які вказують на можливість оцінки коронарного та міокардіального резерву при проведенні класичної (Дудко В.А., Диденко В.А.,1986) або модифікованої ( Мохамад Ф.Н., 1995; Воронков Л.Г. та ін., 1999) антиортостатичної проби. Притаманні такому виду тестування простота виконання, фізіологічність, відсутність дихальних артефактів, є його перевагами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИЯВЛЕННЯ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок