Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> когнітивний процесор діалогу на основі об'єктних моделей сприйняття і уваги

когнітивний процесор діалогу на основі об'єктних моделей сприйняття і уваги

Назва:
когнітивний процесор діалогу на основі об'єктних моделей сприйняття і уваги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
іНСТИТУТ ПРОБЛЕМ Моделювання В ЕНЕРГЕТИЦі
НАН УКРАїНи імені г.е.пухова
Раід м. о. алькавасмі
УДК 007.159.955
когнітивний процесор діалогу на основі
об'єктних моделей сприйняття і уваги
Спеціальність 05.13.06 “Автоматизовані системи управління і прогресивні інформаційні технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата
технічних наук
Київ — 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі “Інформаційні технології” Одеського державного екологічного університету міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
кафедри “Інформаційні технології”
Одеського державного екологічного університету Чмир Ігор Олексійович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Широчин Валерій Павлович, Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут".
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Горошко Іван Олегович, Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України.
Провідна організація:
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.
Захист відбудеться 19 квітня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.185.02 Інституту проблем моделювання в енергетиці НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вулиця Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна познайомитися в бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вулиця Генерала Наумова, 15.
Автореферат розіслан 18 березня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
к.т.н. Семагіна Е. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх десятиріч штучний інтелект перетворився з суто академічної дисципліни в напрям, що має багато успішних прикладів практичного впровадження. Найбільш успішне впровадження методів штучного інтелекту спостерігається в системах високоточної зброї, робототехніки (автономні роботи); в системах автоматизованого навчання (інтелектуальні тюторські системи, навчальні середовища з інтелектуальною підтримкою, інтелектуальні репетитори); в комп'ютерних іграх та ін. В публікаціях, присвячених прикладному аспекту штучного інтелекту, зустрічаються терміни “думаючі речі”, “системи вбудованого інтелекту” і їм подібні, підкреслюючи той факт, що йдеться про практично орієнтовані методи і системи. Якщо проаналізувати публікації, присвячені системам вбудованого інтелекту, то легко помітити, що побудова кожної системи, як правило, є приватним рішенням конкретної проблеми, і не спирається на загальний методологічний і теоретичний базис.
Підхід до когнітивних процесів з позицій інформаційної переробки, що припускає існування символьної системи ментального представлення інформації і процесів її модифікації, початок якому поклала робота Герберта Саймона "Гіпотеза фізичної символьної системи", змінив характер досліджень когнітивних процесів, і наблизив роботи в цій області до досліджень в області штучного інтелекту. Прикладом може служити проблематика розпізнавання образів і категоризації, активно досліджувана як в області когнітивних наук, так і фахівцями в області штучного інтелекту.
Дисертаційна робота належить напряму, що розглядає інтелектуальні системи з позицій симуляторів ментальних процесів, і присвячена дослідженню застосування формалізованих моделей феноменів сприйняття і уваги як теоретичної бази для проектування одного класу систем вбудованого інтелекту – систем, що базуються на еротематичному діалоговому процесі.
 
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає науковому напрямку і планам кафедри інформаційних технологій Одеського державного екологічного університету. Робота виконувалася в рамках ряду проектів, в яких знайшли віддзеркалення результати, отримані в дисертаційній роботі:
§ Проект "Об'єктне моделювання когнітивних систем" (дослідження застосування методів об'єктно-орієнтованого моделювання і уніфікованої мови моделювання UML (Unified Modeling Language) для формалізованого уявлення і уніфікованого опису когнітивних процесів і систем);
§ Проект "Когнітивний процесор діалогу" (розробки інструментального середовища для генерації, зберігання і використання прикладних діалогових систем силами кінцевого користувача);
Мета і задачі досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: когнітивний процесор діалогу на основі об'єктних моделей сприйняття і уваги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок