Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ПЛАЗМОДИНАМІЧНИХ ЛАЗЕРІВ НА ПАРІ МЕТАЛІВ ТА ГАЛОГЕНІДАХ ІНЕРТНИХ ГАЗІВ

ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ПЛАЗМОДИНАМІЧНИХ ЛАЗЕРІВ НА ПАРІ МЕТАЛІВ ТА ГАЛОГЕНІДАХ ІНЕРТНИХ ГАЗІВ

Назва:
ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ПЛАЗМОДИНАМІЧНИХ ЛАЗЕРІВ НА ПАРІ МЕТАЛІВ ТА ГАЛОГЕНІДАХ ІНЕРТНИХ ГАЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
IНСТИТУТ ФIЗИКИ
СТАРОДУБ ВАЛЕРІЙ ПЕТРОВИЧ
Iндекс УДК 533.9
539.186
ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
ПЛАЗМОДИНАМІЧНИХ ЛАЗЕРІВ НА ПАРІ МЕТАЛІВ
ТА ГАЛОГЕНІДАХ ІНЕРТНИХ ГАЗІВ
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
доктора фiзико-математичних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті електронної фізики
Національної академії наук України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, Щедрін Анатолій
Інститут фізики НАН України, Іванович
провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор, Пінкевич Ігор
Київський університет ім. Т.Г.Шевченка, Павлович
завідуючий кафедрою теоретичної фізики
доктор фізико-математичних наук, Покровський Валерій
Інститут хімії поверхні Олександрович
НАН України, провідний науковий
співробітник
Провідна установа:
Харківський університет Міністерства освіти України
Захист відбудеться ”28” жовтня 1999 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 252650 МСП, Київ-22, проспект Науки, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці
Інституту фізики НАН України
Автореферат розіслано “ 15 ” вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Іщук В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. До цього часу в розв`язаннi проблеми плазмодинамiчних лазерiв (ПДЛ) досягнуто певного прогресу, але ПДЛ, аналогічного газоди-намiчному CO2–лазеру за своїми вихiдними характеристиками та технiчною реалізацією, ще не створено.
Подальші дослідження ведуться в напрямках пошуку нових активних середовищ, покращення їх енергетичних характеристик, просування в область коротких довжин хвиль. У руслі реалізації цих напрямків і лежить ця робота.
Одна з причин низьких значень енергетичних характеристик реалізованих ПДЛ, очевидно, пов`язана з вибором початкових продуктів для створення активного середовища. Досі в основному дослі-джувались активнi середовища на основі газів: H, He, Ar, Kr, Xe. Усвідомлення того факту, що серед елементів таблицi Д.І. Менделеєва більшість становлять метали, привело до дослідження активних середовищ як плазмових лазерів, так і ПДЛ на їх основі. На наш погляд, такі пошуковi дослідження будуть розширюватися, бо багато металів мають низькі потенціали іонізації, що полегшує створення високоіонізованої плазми при відносно невеликих вкладених потужностях і забезпечує високий граничний ККД ПДЛ на парі металів.
Проведенню як теоретичного, так і експериментального дослі-дження активних середовищ на основі пари металів до певної міри перешкоджає відсутність надійних даних щодо констант швидкостей процесів, що відбуваються в плазмі пари металів (особливо констант взаємодії електронів з атомами та іонами металів). До певної міри ця перешкода знімається в результаті досліджень, проведених у рамках цієї роботи. Так, нами вперше отримано надійнi ефективнi перерізи збудження електронним ударом багатьох (~200) спектральних переходів атомів та іонів Mg, Ca, Sr, Ba, Cu, Pb, Bi.
До цього часу практично не досліджувалися активнi середовища ПДЛ на суміші компонент. На наш погляд, суміші мають більше можливостей для одержання більш високих параметрів генерації. Так, у плазмових струменях на суміші декількох елементів, заселення та очистка робочих рівнів може реалізовуватись як за рахунок додаткових непружних процесів (екзотермічної перезарядки, реакції Пеннінга, передачі збудження і т.п.), так і завдяки впливу домішок через зміну таких параметрів плазми, як температура та концентрація електронів. Роль цих факторів для активних середовищ на парі металів досліджено та обговорено в даній роботі.
Нами також запропоновано перспективне, на наш погляд, активне середо-вище для ПДЛ – плазму на суміші інертного газу з галогенагентом. В активному середовищі ПДЛ на суміші інертного газу і галогенагента можуть ефективно проходити різнi плазмохімічні реакції (прилипання електронів, іон-іонна рекомбі-нація, гарпунна реакція, дисоціативна рекомбінація та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ПЛАЗМОДИНАМІЧНИХ ЛАЗЕРІВ НА ПАРІ МЕТАЛІВ ТА ГАЛОГЕНІДАХ ІНЕРТНИХ ГАЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок