Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВНИЙ ІДЕАЛ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ДІЯЧІВ “ПРОСВІТИ” КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ВИХОВНИЙ ІДЕАЛ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ДІЯЧІВ “ПРОСВІТИ” КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ВИХОВНИЙ ІДЕАЛ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ДІЯЧІВ “ПРОСВІТИ” КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Опанасенко Наталія Іванівна
УДК: 37.017(477) “18 : 19”
ВИХОВНИЙ ІДЕАЛ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ДІЯЧІВ “ПРОСВІТИ” КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному інституті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Мазоха Дмитро Степанович,
Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний інститут імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Зайченко Іван Васильович,
Чернігівський педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри
педагогіки, психології і методики
викладання математики;
кандидат педагогічних наук, професор
Філоненко Сергій Миколайович,
Університет сучасних знань (м. Київ), генеральний директор
регіонального інституту.
Провідна установа – Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “21 ” листопада 2002р. о _16.30__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “ 17 ” жовтня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Суспільно-політичні та економічні процеси, що відбуваються в Україні, вимагають нового педагогічного бачення проблем виховання особистості. Важливим постає завдання виховання гармонійно розвиненої, творчої особистості на засадах національної самобутності: громадянина незалежної держави, гуманіста, носія духовної культури нації. Реалізація даного завдання неможлива без ґрунтовного і об’єктивного вивчення педагогічної спадщини українського народу, історичних коренів педагогічних явищ і процесів. Джерелом збагачення теорії і практики національної системи освіти, визначення перспективних шляхів її розвитку на сучасному етапі слугують дослідження проблем національного виховання підростаючого покоління та визначення виховного ідеалу. В українській педагогіці пошук виховного ідеалу завжди посідав одне з чільних місць, був тісно пов’язаний з національно зорієнтованою соціологічною думкою з огляду на підневільність українського народу упродовж багатьох століть.
У педагогічній практиці України наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. були сформульовані концептуальні засади національної освіти і виховання, висунуті ідеї щодо виховного ідеалу, який спирався на ідеали української етнопедагогіки. Цей виховний ідеал розвинутий у працях українських діячів “Просвіт”, зокрема, Б.Грінченка, Лесі Українки, М.Коцюбинського, І.Стешенка, С.Русової, М.Галущинського, С.Сірополка та ін. У їх дослідженнях пріоритетним є виховання підростаючого покоління на засадах національної ідеї, вірності ідеалам народу, а також, вони враховували й ідеали зарубіжної педагогіки. Однак, незважаючи на широкомасштабну хвилю українізації після 1918р., проблема виховного ідеалу на терені України не знаходила свого розвитку та збагачення. Виняток складають праці видатного українського педагога-гуманіста В.Сухомлинського. Лише у постперебудовний час проблема виховного ідеалу знову стала предметом дослідження вітчизняної педагогічної науки.
Цілком очевидно, що в умовах нових політичних і соціально-економічних відносин у нашому суспільстві та глобальних проблем формування особистості у третьому тисячолітті питання пошуку виховного ідеалу переростає у важливу педагогічну проблему.
Питання, що стосуються ідеалу як мети виховання, розглядаються сучасними українськими вченими у різному контексті: національного та родинного виховання – О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИХОВНИЙ ІДЕАЛ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ДІЯЧІВ “ПРОСВІТИ” КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок