Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Створення системи реагування та регулювання якості вогнегасників для підвищення протипожежної захищеності об'єктів

Створення системи реагування та регулювання якості вогнегасників для підвищення протипожежної захищеності об'єктів

Назва:
Створення системи реагування та регулювання якості вогнегасників для підвищення протипожежної захищеності об'єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
КОВАЛИШИН ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 614.641. 411
Створення системи реагування та регулювання якості вогнегасників для підвищення протипожежної захищеності об'єктів
Спеціальність 21.06.02 – пожежна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії пожежної безпеки України, МВС України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Жартовський Володимир Михайлович,
Академія пожежної безпеки України (факультет № 2 м.Київ), МВС України,
професор кафедри пожежної профілактики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Алексієв Олег Павлович, завідувач кафедри електрообладнання автомобілів Харківського державного автомобільно-дорожнього технічнього університету;
кандидат технічних наук Єлізаров Валерій Вікторович, начальник відділу Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки МВС України (м. Київ).
Провідна установа: Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, кафедра безпеки життєдіяльності і інженерної екології.
Захист відбудеться "_15_" березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64. 707. 01 в Академії пожежної безпеки України, МВС України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії пожежної безпеки України, МВС України м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
Автореферат розісланий "11" лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кривцова В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Щорічно в Україні виникає біля 50 тисяч пожеж, в яких гине близько 1,5 тисячі людей, 2 тисячі чоловік отримують травми. Пожежі завдають значних матеріальних, екологічних та моральних збитків.
Для гасіння і локалізації осередків пожежі, особливо в початковій стадії їх виникнення, використовуються первинні засоби пожежогасіння. Найбільш важлива роль відводиться найефективнішим з них – вогнегасникам. Існуючою практикою використання вогнегасників давно підтверджено їх неоціненне значення в пожежній охороні. Встановлено, що за допомогою вогнегасника успішно гасяться пожежі впродовж 4-х хвилин з моменту виникнення, тобто до прибуття пожежних підрозділів. Статистика свідчить, що, порівняно з іншою пожежною технікою, за допомогою вогнегасників гасять 15% загорань у промислових будівлях, біля 30% у громадських і 20% у складських приміщеннях.
На тяжкість наслідків пожеж впливає мала забезпеченість населення первинними засобами пожежогасіння - вогнегасниками (потреба задовільняється на 58%). Це спричинюється до багатьох лих, бо вважається, що майже половину пожеж можна було б ліквідувати вогнегасниками, якщо б вони були під рукою і мали необхідну якість. Дуже багато різноманітних несправностей трапляється під час експлуатації вогнегасників. В експлуатації перебувають застарілі, малоефективні в гасінні вогнегасники, відсутня система визначення недоліків вогнегасників і реагування на їх усунення. Наявність такої системи дозволить суттєво впливати на якість вогнегасників, дасть можливість ефективніше гасити пожежі і значно зменшити збитки від них.
Забезпеченість населення вогнегасниками у важкій економічній ситуації в країні поки що можна вирішувати за рахунок продовження строку їх експлуатації при правильному технічному обслуговуванні та покращанні конструкції. Наприклад для Південно-Західної залізниці потрібно 100 тис. вогнегасників, а в наявності 40 тис. шт., є можливість закупити 10 тис. шт. Це свідчить про те, що до збереження вогнегасників треба ставитися відповідально і постійно підтримувати їх у справному стані. Тому актуальним науковим питанням є створення системи реагування і регулювання якості вогнегасників.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконується відповідно до “Державної програми забезпечення пожежної безпеки на 1995-2000 рр.”, затвердженої Кабінетом Міністрів України 3 квітня 1995 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Створення системи реагування та регулювання якості вогнегасників для підвищення протипожежної захищеності об'єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок