Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування громадянськості у студентів вищих навчальних закладів України в другій половині ХІХ – на початку ХХ століття

Формування громадянськості у студентів вищих навчальних закладів України в другій половині ХІХ – на початку ХХ століття

Назва:
Формування громадянськості у студентів вищих навчальних закладів України в другій половині ХІХ – на початку ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
РАЦУЛ ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 378(09):37.011.32
Формування громадянськості у студентів вищих навчальних закладів України в другій половині ХІХ – на початку ХХ століття
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, завідувач кафедри загальної
педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Чепіль Марія Миронівна,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, професор кафедри пе-да--гогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Відченко Алла Гаврилівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, професор кафедри історіїї пе-да--гогіки та порівняльної пе-да--гогіки
Провідна установа Південноукраїнський державний педагогічний універси-тет ім. К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки, Мініс-тер-ство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 7 квітня 2005 року о 12.00 годині на засіданні спеці-алі--зо-ва-ної вченої ради Д64.053.04 у Харківському національному педа-го-гіч-но-му універ-ситеті імені Г.С. Сковороди за адресою 61002, м. Харків, вул. Ар-тема 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного пе--да--го-гічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блю-хе-ра, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розісланий 6 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Іонова О.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми. Однією з умов розбудови незалежної української держави як демократичної є наявність розвиненого громадянського суспільства. У зв'я-зку з цим надзвичайно важливим і невідкладним завданням сьогодення України є виховання справжнього громадянина: активного, освіченого, зда-тного жити й працювати в умовах демократії, спроможного забезпечувати соборність і незалежність України, відчувати постійну відповідальність за себе, свій народ і країну.
Стержневі засади формування свідомо переконаних громадян України висвітлені в таких нормативних документах, як Національна доктрина розвитку освіти, "Державна національна програма "Освіта" (Україна XXI століття), "Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності", "Про громадянство України" та інших. Усі вони проголошують, що громадянськість особистості відбиває її зв'язок з державою, ставлення до неї.
Разом з тим сьогодні спостерігаються прояви соціальної та моральної деградації частини молоді, яка надмірно захоплена негативними формами бізнесу, сумнівною комерцією, низькопробними зразками зарубіжної культури, що приводить до нехтування загальнолюдськими моральними цінностями, лібералізації етичних норм, космополітизму, знецінення духовних ідеалів праці, творчості тощо. Усі ці драматичні зміни в українському суспільстві потребують конструювання нової громадянської ідентичності, підґрунтям якої є любов кожного громадянина до свого народу, постійна турбота про його кращу долю, спрямування всіх сил на добро нації та її захист.
Проблема формування громадянськості в підростаючих поколінь ускладнюється ще й тим, що громадянське суспільство, яке існувало в Україні протягом тривалого часу, значною мірою деформоване внаслідок домінування ідей недемократичної тоталітарної держави, коли навіть терміни "громадянин", "громадянськість" асоціювались з поняттями "революціонер", "опозиціонер", "сепаратист" тощо. Проте на всіх історичних етапах буття українського народу і становлення його незалежності високо цінувався громадянський дух наших співвітчизників, їхнє прагнення сформувати незалежного українського громадянина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування громадянськості у студентів вищих навчальних закладів України в другій половині ХІХ – на початку ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок