Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСЕПТИЧНІ ПОДОДЕРМАТИТИ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (етіологія, патогенез, профілактика та лікування)

АСЕПТИЧНІ ПОДОДЕРМАТИТИ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (етіологія, патогенез, профілактика та лікування)

Назва:
АСЕПТИЧНІ ПОДОДЕРМАТИТИ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (етіологія, патогенез, профілактика та лікування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОМИН
Надія Михайлівна
 
УДК 619:617.571:632.2
АСЕПТИЧНІ ПОДОДЕРМАТИТИ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
(етіологія, патогенез, профілактика та лікування)
16.00.05 – ветеринарна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора ветеринарних наук
Біла Церква - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Гжицького
Науковий консультант - доктор ветеринарних наук, професор
БОРИСЕВИЧ Володимир Борисович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри хірургії
ім. проф. І.О. Поваженка
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
ПАНЬКО Іван Семенович,
Білоцерківський державний аграрний
університет, професор кафедри хірургії;
доктор ветеринарних наук, професор,
ФОМЕНКО Георгій Миколайович
Харківська державна зооветеринарна академія,
професор кафедри анатомії;
доктор ветеринарних наук, професор
РУДИК Станіслав Костянтинович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри анатомії
ім. проф. В.Г. Касьяненка.
Провідна установа – Державний агроекологічний університет,
кафедра акушерства, терапії і хірургії
м. Житомир
Захист відбудеться “_6_”_липня__2006 року о _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09117, м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “_3_”__червня__ 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Чорнозуб М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У практиці ветеринарної хірургії хвороби копитець реєструються у 55–75 % корів. Найбільш поширеною формою ураження копитець є пододерматиті, які складають близько 51 % серед усіх захворювань пальця у великої рогатої худоби (Островський М.С., 1981, Варданян А.В., 1998). Збитки завдані хворобами копитець, це – недоодержання молока, запланованого приплоду, порушення статевих циклів, що часто призводить до безпліддя; передчасне вибракування цінних продуктивних та племінних тварин; лікування корів із захворюваннями копитець вимагає значних економічних витрат (Карпов Н.В., Лобанова С.А., 1980; Борисевич В.Б., 1991).
У сучасних умовах ведення скотарства копитця нерідко зазнають впливу різних несприятливих факторів, перш за все зумовлених похибками у годівлі та утриманні (Полікарпов І.С., Барт І.І., 1988). Відомо, що у країнах Європи, в умовах стійлового утримання худоби, асептичні пододерматити виникають внаслідок гіподинамії та високобілкової годівлі.
В Україні, серед причин, які сприяють виникненню запалення основи шкіри копитець у великої рогатої худоби, необхідно відмітити, насамперед, незадовільні умови утримання, зумовлені переважно невідповідністю різної конструкції підлог морфофункціональним особливостям копитець, як дистального органа опори та недоодержання організмом тварин поживних і мінеральних речовин (Ткаченко С.М., 1994).
Питанню вивчення хвороб пальця велику увагу приділяли В.О Лук’яновський (1985), М.В. Рубленко, В.Й. Іздепський (1991), В.А. Молоканов (1993), І.С. Панько (1998), В.Б. Борисович (2000), В.Й. Іздепський зі співав. (2000), В.І. Козій зі співав. (2000). Однак переважна більшість науковців основну увагу у виникненні і перерізі асептичного пододерматиту відводить роговому башмаку, залишаючи поза увагою основу шкіри копитець, де власне і розгортаються головні етапи запалення, дистрофії та дегенерації, які відіграють важливу роль у патогенезі уражень копитець. Відсутні також біохімічні та біофізичні дослідження основи шкіри і копитцевого рогу корів за різних форм перебігу асептичного пододерматиту.
Отже, вивчення особливостей патогенезу асептичного пододерматиту у великої рогатої худоби залежно від умов утримання, рівня годівлі та особливостей перебігу захворювання на підставі глибоких комплексних досліджень з урахуванням змін загального стану корів та місцевої запальної реакції, опрацювання відповідно до цього науково обгрунтованих заходів профілактики та методів лікування є актуальною проблемою, яка спрямована на підвищення ефективності виробництва тваринницької продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: АСЕПТИЧНІ ПОДОДЕРМАТИТИ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (етіологія, патогенез, профілактика та лікування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок