Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ УСВІДОМЛЕННЯ ВИНИ НЕПОВНОЛІТНІМИ ЗЛОЧИНЦЯМИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ УСВІДОМЛЕННЯ ВИНИ НЕПОВНОЛІТНІМИ ЗЛОЧИНЦЯМИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ УСВІДОМЛЕННЯ ВИНИ НЕПОВНОЛІТНІМИ ЗЛОЧИНЦЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Греса Наталія Володимирівна
УДК 159.922 [343.144+343.915]
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ УСВІДОМЛЕННЯ ВИНИ НЕПОВНОЛІТНІМИ ЗЛОЧИНЦЯМИ
Спеціальність: 19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Жданова Ірина Вячеславівна,
Харківський національний університет
внутрішніх справ
кафедра прикладної психології, доцент кафедри.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Ємельянов Вячеслав Павлович,
Юридичний інститут
Східноєвропейського університету економіки
і менеджменту,
завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін;
кандидат психологічних наук
Афанасьєва Наталя Євгенівна,
Університет цивільного захисту України
кафедра загальної психології, доцент кафедри.
Захист відбудеться « 6 » червня 2008 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04. в Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ, за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий « 2 » травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.В. Макаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Злочинність серед неповнолітніх є складовою частиною злочинності взагалі, але й має свої специфічні особливості, що дозволяє розглядати її як самостійний об'єкт психологічного вивчення. Неповнолітні є своєрідним «барометром», який визначає стан морального «здоров'я» суспільства. Щорічно в Україні неповнолітніми скоюється більше 40 тисяч правопорушень, що складає 8,8% від загального числа злочинів, зареєстрованих в цілому по державі. Характерною рисою злочинності неповнолітніх стають насильство і жорстокість, спостерігається тенденція до «омолоджування» злочинності цього контингенту, підвищення їх кримінальної активності, зростає кількість злочинів, скоєних неповнолітніми на ґрунті пияцтва, токсикоманії і наркоманії. Тому однією з найважливіших задач є профілактика злочинної поведінки серед неповнолітніх та ефективна і адекватна ресоціалізація підлітків, які вже скоїли злочин.
Першим та основним етапом процесу ресоціалізації злочинця, на думку провідних науковців (Л.І. Бєляєва, Ю.А. Дмитрієв, Б.Б. Казак, В.І. Кривуша, О.В. Піщенко, Л.О. Шевченко та інші), є усвідомлення ним своєї вини та його щире каяття, що полегшує подальший виховний процес у спеціальних установах.
Актуальність вивчення проблеми усвідомлення вини неповнолітніми правопорушниками в наш час не підлягає сумніву як з погляду незмінного зростання та поширення рецидивів злочинів серед неповнолітніх, так і з точки зору соціально-психологічної значущості проблеми.
В юридичних науках проблема вини розглядається в межах кримінального права. Значна увага приділяється основним кримінально-правовим концепціям вини у континентальній системі права та аналізу вини як основної ознаки суб’єктивної сторони злочину (Е. Белінг, Р.В. Вереша, Ф.Г. Гілязєв, П.С. Дагель, В. Зауер, М.Й. Коржанський, П.С. Матишевський, Б.С. Утєвський, Р. Франк, Л.І. Шеховцова та інші). У психологічній науці проблема вини є складовою частиною проблеми соціальних емоцій, де вина визначається як «самооціночна» емоція (Г.М. Бреслав, К.Е. Ізард, М. Льюіс, Ю.М. Орлов, К. Фішер та інші). А проблема усвідомлення вини за будь-яке правопорушення, в тому числі за злочин, є самостійним питанням юридичної психології, насамперед, пенітенціарної, яке на сьогодні є недостатньо розробленим. Тому вивчення особливостей усвідомлення вини неповнолітніми злочинцями та психологічних чинників, які впливають на ступінь цього усвідомлення, повинно стати самостійною науковою роботою, розробка якої буде сприяти створенню адекватних науково-обґрунтованих програм ефективної ресоціалізаії неповнолітніх злочинців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ УСВІДОМЛЕННЯ ВИНИ НЕПОВНОЛІТНІМИ ЗЛОЧИНЦЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок