Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гельсінський рух і його вплив на національно- політичні процеси в Україні (1976 - початок 90-х років)

Гельсінський рух і його вплив на національно- політичні процеси в Україні (1976 - початок 90-х років)

Назва:
Гельсінський рух і його вплив на національно- політичні процеси в Україні (1976 - початок 90-х років)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова
Кривдіна Інна Борисівна
УДК 329.7 (477) “1976/1990”
Гельсінський рух і його вплив на національно- політичні процеси в Україні (1976 - початок 90-х років)
Спеціальність 07.00.01.- Історія України
автореферат
на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гончарук Григорій Іванович,
завідувач кафедрою історії та етнографії
України Одеського національного
політехнічного університету.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кормич Людмила Іванівна,
завідувач кафедрою соціальних теорій
Одеської національної юридичної академії;
 
доктор історичних наук
Аніщук Володимир Васильович,
професор кафедри історії та світової політики
Одеського національного університету.
ім. І.І.Мечникова
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться 23 січня 2001 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 41.051.08 при Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою:
65026, м.Одеса, вул.Щепкіна, 12, ауд. 9
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою:
65026, м.Одеса, вул.Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 22 грудня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук А.К.Лозовський
загальна характеристика
Актуальність теми. В умовах національного та культурного відродження України, становлення її державності, важлива роль належить глибокому і всебічному дослідженню історії минулого українського народу, особливо тих її сторінок, які протягом тривалого часу невиправдано замовчувалися. Саме до таких належить діяльність Гельсінського руху в Україні у 1976 - на початку 90-х років. Дане дисертаційне дослідження - спроба комплексного підходу до висвітлення проблеми українського правозахисного руху через єдність аналізу передумов виникнення, діяльності та його впливу на національно-політичні процеси в республіці в зазначений період.
Проблема виникнення та діяльності опозиції тоталітарній державі в СРСР, у тому числі в Україні, широко розроблялася в історіографії. На її фоні вивчалися й деякі окремі аспекти діяльності українського Гельсінського руху. Однак, не дістала належної розробки проблема впливу правозахисників на національно-політичні процеси в Україні в зазначений період. Другий момент, що не знайшов висвітлення у публікаціях - необхідність дослідження еволюції поглядів учасників руху на розуміння права як такого, й на здатність радянської системи до реалізації людських прав. Таким чином, вважається доцільним загострити увагу саме на вивченні цих та інших маловивчених питань правозахисту в нашій країні.
Визнання та захист прав і свобод людини на сучасній міжнародній арені стали міцним двигуном прогресивного розвитку держав, що тяжіють до побудови правового суспільства. До таких держав належить й Україна. Злочини проти свободи, гідності, життя радянських громадян в роки сталінізму, обмеження елементарних прав демократії й невиконання в роки застою зобовязань, взятих колишнім СРСР за міжнародними документами, ще й тепер виявляються в застарілості ряду законодавчих актів, відсутності демократичних традицій у правозахисних органів, низькій правовій культурі населення. Вивчення історії Гельсінського руху має виняткове наукове значення, оскільки може дати багатий допоміжний матеріал у справі розбудови демократичної правової системи в нашій державі, дозволить якнайповніше уявити маловідомі сторони суспільно-політичного життя України в другій половині ХХ ст., ввести в науковий обіг нові документальні матеріали та з’ясувати ряд важливих подій і фактів. Водночас критичний аналіз національно-політичних процесів, що відбувалися в республіці в зазначений період, впливу Гельсінського руху на їхній розвиток сприятиме кращому розумінню ситуації, що склалася в Україні після проголошення її державної незалежності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Гельсінський рух і його вплив на національно- політичні процеси в Україні (1976 - початок 90-х років)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок