Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ВСТАВЛЕНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СКЛАДІ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ (НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗИ І.С. ТУРГЕНЄВА)

ФУНКЦІОНУВАННЯ ВСТАВЛЕНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СКЛАДІ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ (НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗИ І.С. ТУРГЕНЄВА)

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ВСТАВЛЕНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СКЛАДІ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ (НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗИ І.С. ТУРГЕНЄВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,59 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Г.С. СКОВОРОДИ
АНТОНЮК Ольга Миколаївна
УДК 811.161.1’367.335
ФУНКЦІОНУВАННЯ ВСТАВЛЕНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СКЛАДІ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ
(НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗИ І.С. ТУРГЕНЄВА)
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської мови Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник –
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Калашнікова Галина Федорівна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри російської мови;
доктор філологічних наук, професор
Пристайко Тамара Степанівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор, завідувач кафедри загального і російського мовознавства
кандидат філологічних наук, доцент
Чернцова Олена Вадимівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри російської мови
Захист відбудеться “14” червня 2007р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215В.
Автореферат розіслано “_12_” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________ О.П. Карпенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення синтаксису складного речення має давню історію, але, незважаючи на це, ціла низка питань, що стосуються цієї синтаксичної одиниці, залишаються неопрацьованими. Зокрема, недостатньо вивчені багатокомпонентні складні речення (БСР) зі вставленими конструкціями.
Особливе місце в синтаксичній системі російської мови належить багатокомпонентним складним реченням, за якими закріпилися різні дефініції: складне речення ускладненого типу (І.О. Василенко), поліпредикативне складне речення (Г.П. Уханов), багатокомпонентне складне речення (Г.Ф. Калашнікова), ускладнене складне речення (Г.Ф. Гаврилова). Багатогранні поліпредикативні синтаксичні одиниці поповнюють традиційно сформовану класифікацію складних речень новими видами структур, утворення яких обумовлене як особливостями їхньої будови, так і комунікативними установками, логікою розвитку авторської думки.
Прагнення синтаксистів глибоко й всебічно вивчити складні речення обумовлює такі актуальні аспекти їхнього дослідження, як комунікативно-прагматичний, когнітивний, функціонально-композиційний, текстовий та інші, тому вивчення поліпредикативних складних речень зі вставленими конструкціями є актуальним в єдності системного й текстового аспектів, що обумовлено комплексним вивченням мови й мовлення на чолі з мовною особистістю.
Сучасна лінгвістика, що розвиває напрямки семантичного синтаксису й теорії тексту, убачає у висловлюванні структурно-семантичну одиницю, що концептуально поєднує значення лексичних, граматичних, логіко-семантичних, комунікативних її рівнів, співвіднесених з контекстом, з конкретними ситуаціями, з національно-мовними, фоновими знаннями мовців і слухачів, з лінгвістичною та змістовною пресуппозицією, з факторами мовця й адресата.
На сучасному етапі розвитку лінгвістичних досліджень системний підхід набуває особливої значущості. Результати, досягнуті у функціональній і когнітивній лінгвістиці, у теорії тексту й дискурсу, вимагають особливої уваги до аналізу фундаментальних властивостей мовної системи у зв’язку із закономірностями функціонування мовних одиниць у різних типах мовлення. Вивчення системно-структурної організації мовного змісту багатокомпонентних складних речень зі вставленими конструкціями в їх відношенні до формального вираження – один із аспектів пізнання “мовної картини світу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ВСТАВЛЕНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СКЛАДІ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ (НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗИ І.С. ТУРГЕНЄВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок