Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ

ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК: 351.711
ВОЛОЩУК АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
А В Т О Р Е ФЕ Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ХАРКІВ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії і історії держави і права та адміністративного права правничого факультету Національного університету „Острозька Академія”
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент,
КОВАЛЕНКО ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ,
Заступник Глави Адміністрації Президента України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
РЯБЧЕНКО ОЛЕНА ПЕТРІВНА,
професор кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС Національного університету внутрішніх справ
кандидат юридичних наук, професор
БІТЯК ЮРІЙ ПРОКОПОВИЧ,
завідувач кафедри адміністративного права Національної юридичної
академії України ім. Ярослава Мудрого
Провідна установа: Академія Державної податкової служби України
(м. Ірпінь)
Захист відбудеться „ 10 ” липня 2004 року о 12.00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 у Національному університеті внутрішніх справ МВС України ( 61080, м. Харків, пр.50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ МВС України (61080, м. Харків, пр.50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий „ 10 ” червня 2004 року
Вчений секретар КАТКОВА Т.В.
спеціалізованої вченої ради
З А Г А Л Ь Н А Х А Р А К Т Е Р И С Т И К А Р О Б О Т И
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Процес вдосконалення і розвитку державного управління в Україні є необхідним елементом сучасного етапу державотворення. Характер та ступінь успішності цього процесу зумовлює не тільки демократичність державотворчих перетворень, а й дієвість всього механізму функціонування державної влади. Саме тому ретельне і ґрунтовне вивчення теоретико-правових аспектів реалізації державного управління вимагає проведення досліджень у різних галузях науки (адміністративне право, теорія управління, конституційне право тощо). Проте чи не найважливішим видається аналіз правових аспектів реалізації державного управління. Адже державне управління завжди набуває свого виразу у правових нормах, які суто і визначають його форму, методи, структуру, організацію, принципи взаємодії із суспільним середовищем.
Усвідомленням важливості проведення змін в системі державного управління може виступити тривала робота над розробкою і запровадженням Концепції адміністративної реформи в Україні.
Отже, як визначені в Конституції України 1996 року орієнтири правової, демократичної і соціальної держави, так і суто об’єктивна потреба динамічного розвитку Української держави і суспільства зумовлюють актуальність звернення до питань забезпечення та умов реалізації зазначених трансформацій. У зв’язку з цим проблематика аналізу державного управління виходить на одне з центральних місць для науки адміністративного права. Йдеться не просто про зміни в окремих управлінських органах, а про створення функціонально нової системи державного управління.
Разом з тим в умовах подальшої реалізації державно-правової реформи та конституційного реформування державної влади (яке на загальному рівні означає ніщо інше, як ціннісну переорієнтацію в діяльності державної влади, створення нових інститутів державної влади, докорінний перегляд основ її взаємодії з суспільством, громадськими організаціями та окремими громадянами, посилення її соціальної та правозахисної функції) проблеми, пов’язані з вдосконаленням державного управління, визначенням основних сфер його реалізації, а також форм та методів державного управління в умовах демократизації політичної системи ще не були предметом спеціального наукового розгляду (за винятком наукових статей, виступів на науково-практичних конференціях та окремих колективних монографій, підготовлених провідними фахівцями Інституту держави і права ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок