Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНИЙ ЛІБЕРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

СУЧАСНИЙ ЛІБЕРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
СУЧАСНИЙ ЛІБЕРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,03 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Заблоцький Віталій Петрович
УДК 140.8:329.12
СУЧАСНИЙ ЛІБЕРАЛІЗМ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ –2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України, на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін
Науковий консультант – доктор філософських наук, професор,
Мокляк Микола Миколайович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
НАН України, в.о. завідувача відділу
соціальної філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ананьїн Валерій Опанасович,
Військовий інститут телекомунікації і інформатизації Київського Національного Технічного Університету“
Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри військово-гуманітарних дисциплін;
доктор філософських наук, професор
Михальченко Микола Іванович,
Інститут соціології НАН України, головний
науковий співробітник;
доктор філософських наук, доцент
Розова Тамара Вікторівна,
Одеська національна юридична академія Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри філософії
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії науки та культурології, м.Київ
Захист відбудеться 22 березня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ–1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ–1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 19 лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А.Ситниченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Лібералізм впливає на всю сукупність соціальних відносин, які визначають глобальний – в усій його суперечності – розвиток сучасного людства. З'явившись на суспільній арені як опонент традиціоналізму, лібералізм сам згодом став традицією, набуваючи в ХІХ – ХХ століттях безперечних рис універсалізму. Він є багатовимірним соціокультурним явищем, осердям певного соціального світогляду й етики, комплексом цінностей, основою політики багатьох провідних держав світу. Епітет “ліберальний” нерідко вживається для визначення універсальних рис сьогодення – “ліберальний світогляд”, “ліберальна ера”, “ліберальна цивілізація”.
Завдяки лібералізму сучасна цивілізація набула своїх багатьох характерних рис – як позитивних, так і негативних. За допомогою ліберальної політики долалися кризи й відбувалися докорінні трансформації в житті народів. Немає такої значимої соціальної сфери або інституції, на існування і функціонування якої не вплинув (і не продовжував би впливати) лібералізм. Разом з тим, саме в ліберальних тенденціях можна вбачати небезпеку для стійкості й спадкоємності, ліберальні модернізації нерідко невідворотньо руйнують структури усталеного соціального порядку і світогляду, примусово втягують спільноти й окремих людей до нового цивілізаційного круговорот, де ефективність і темп існування, користь і корисність замінюють колишню повагу до авторитету й шанобливе ставлення до традиції та історії.
Намагаючись опанувати невичерпну складність сучасного життя, ми опиняємось перед нагальною потребою і необхідністю збагнути сутність лібералізму, визначити його місце й роль у суспільному житті, з'ясувати причини довготривалості та життєвої сили ліберальних тенденцій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснене в рамках наукової теми “Соціально-адекватний менеджмент як чинник оптимізації суспільної трансформації” (номер державної реєстрації 0100V002767), яка виконується в Донецькій державній академії управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: СУЧАСНИЙ ЛІБЕРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок