Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЯ ПРАВОЗНАВСТВА В НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ Б.О. Кістяківського

МЕТОДОЛОГІЯ ПРАВОЗНАВСТВА В НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ Б.О. Кістяківського

Назва:
МЕТОДОЛОГІЯ ПРАВОЗНАВСТВА В НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ Б.О. Кістяківського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
МЕЛЕНКО ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 340.12 "18/19": 340.115
МЕТОДОЛОГІЯ ПРАВОЗНАВСТВА
В НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ Б.О. Кістяківського
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
ДАМІРЛІ Мехман Алішах огли,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри права Європейського Союзу
та порівняльного правознавства
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
РАБИНОВИЧ Петро Мойсейович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
професор кафедри теорії та іcторії держави і права;
кандидат юридичних наук
МАТВЄЄВА Лілія Георгіївна,
Одеський державний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри теорії та історії держави і права.
Захист відбудеться 11 липня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 9 червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Р. Біла
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Нині в Україні здійснюються великомасштабні перетворення, спрямовані на зміцнення демократії і державотворення. Відбувається переоцінка цінностей в економічній, соціальній, духовній та інших сферах життя суспільства. На перший план висуваються завдання забезпечення захисту прав і свобод людини та громадянина, верховенства права, законності. Зміни у всіх сферах суспільного життя і нові завдання зумовили значну інтенсифікацію розвитку сучасної вітчизняної правової науки й удосконалення чи відновлення її концептуальних основ і науково-методологічної бази. У зв’язку з цим істотно посилився інтерес до історії самої правової науки взагалі, правової думки, зокрема, до інтелектуального досвіду вітчизняних учених-правознавців, особливо другої половини ХІХ – початку XX ст. Одним із актуальних завдань сучасної вітчизняної правової науки стало глибоке вивчення їх внеску в дослідження державно-правових явищ. Отже, актуальність теми цієї роботи обумовлена, насамперед, необхідністю заповнення прогалин у знанні про минуле цієї науки, освоєння і творчого використання історичних традицій вітчизняної юриспруденції й інтелектуальних здобутків її провідних представників для аналізу проблем сучасної правової науки й удосконалення її методології.
У цьому контексті великий інтерес становить наукова творчість одного з найвизначніших представників вітчизняної науки кінця ХІХ – початку XX ст. – Богдана Олександровича Кістяківського (1868–1920) – правознавця, філософа, соціолога, історика, академіка Української Академії Наук, доктора державного права, видатного прихильника правової держави і ліберальних цінностей, надзвичайно різнобічного вченого, який зробив значний внесок у розробку багатьох проблем правознавства, чудового методолога правових досліджень.
Актуальність теми дослідження зумовлена також ступенем наукової розробленості зазначеної проблеми.
В українській та зарубіжній науковій літературі розглядалися окремі аспекти наукової творчості цього талановитого вченого (у працях вітчизняних вчених М. Альчук, Л. Депенчук, Н. Жукової, С. Максимова, В. Тимошенко і Ар. Фадєєва; російських вчених С. Львова, К. Радкевича і В. Скворцова, а також американського вченого С. Хейман та ін.). Проте багато питань (у тому числі тих, що становлять предмет цього дослідження) його науково-правової спадщини залишаються не дослідженими. Немає монографічної праці, присвяченої комплексному вивченню концепції методології правознавства Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЯ ПРАВОЗНАВСТВА В НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ Б.О. Кістяківського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок