Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пероксидна модифікація целюлози для одержання багатокомпонентних полімерних систем

Пероксидна модифікація целюлози для одержання багатокомпонентних полімерних систем

Назва:
Пероксидна модифікація целюлози для одержання багатокомпонентних полімерних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Чобіт Максим Роландович
УДК 661.728.8: 547-39
Пероксидна модифікація целюлози для одержання
багатокомпонентних полімерних систем
02.00.06 - Хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор хімічних наук, професор
Воронов Станіслав Андрійович,
Національний університет
"Львівська політехніка",
завідувач кафедри органічної хімії Офіційні опоненти - | доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Аксіментьєва Олена Ігорівна,
Львівський Національний університет імені Івана Франка, головний науковий співробітник
кафедри фізичної та колоїдної хімії |
доктор хімічних наук, професор
Суберляк Олег Володимирович,
Національний університет
"Львівська політехніка",
завідувач кафедри хімічної технології переробки пластмас |
Захист відбудеться 10 грудня о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, пл. Св. Юра 3/4, корпус VIII, ауд. 240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий “7” листопада 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01 Скорохода В.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджень. Целюлоза та целюлозовмісні матеріали викликають зростаючий інтерес, як перспективні наповнювачі для полімерних композитів. Це пов’язано з їх низькою вартістю, малою абразивністю, невисокою густиною, значними природними ресурсами. Композити на їх основі біодеградабельні, що обумовлює екологічність їх застосування. Разом з тим, целюлоза є високополярним полімером, з високою поверхневою енергією, на відміну від більшості багатотонажних синтетичних полімерів. Висока різниця поверхневих енергій целюлозовмісного наповнювача та полімерної матриці приводить до агрегації частинок наповнювача в матриці, що суттєво погіршує фізичні та механічні властивості композитів. Поверхнева модифікація целюлозовмісних наповнювачів дає можливість підвищити їх сумісність з полімерною матрицею та покращити експлуатаційні і технологічні властивості композитів. На кафедрі органічної хімії Національного університету “Львівська політехніка” розроблено адсорбційно-полімеризаційний метод модифікації поверхні наповнювачів. При цьому пероксидний якірний кополімер закріплюється на поверхні наповнювачів, після чого здійснюється прищеплена полімеризація. Застосування, як модифікаторів поверхні наповнювачів, гетерофункціональних олігопероксидів, які мають у складі функціональні групи, здатні до фізичної та хімічної взаємодії з поверхнею, в тому числі пероксидні групи здатні до вільнорадикальних реакцій, відкриває принципово нові перспективи для створення полімерних композитів. Очевидно, що застосування цього методу модифікації, крім підвищення сумісності компонентів целюлозонаповненого композиту, також дасть можливість утилізувати в значній кількості целюлозні відходи, знизити собівартість виробів та покращити біодеградабельність полімерних матеріалів. Тому пероксидація поверхні целюлози, її подальша полімерна модифікація з метою регулювання вільної поверхневої енергії та застосування для одержання багатокомпонентних полімерних систем є актуальною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі органічної хімії Інституту хімії і хімічних технологій Національного університету "Львівська політехніка" і є частиною досліджень з тем "Формування полімерних композитних матеріалів з регульованою структурою міжфазних шарів за допомогою поліреакційноздатних олігомерів", шифр теми ДБ/8 ”Ядро”, № державної реєстрації 0100U000519 та "Функціоналізація поверхні мікросфер за допомогою поліпероксидів для створення самоорганізованих систем", шифр ДБ/Оболонка № держреєстрації 0104U002317).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Пероксидна модифікація целюлози для одержання багатокомпонентних полімерних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок