Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ ЗАСОБАМИ КОМП

РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ ЗАСОБАМИ КОМП

Назва:
РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ ЗАСОБАМИ КОМП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
КАЯЛІНА Світлана В'ячеславівна
УДК 372.854.026.7:004
РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ ЗАСОБАМИ КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ НА УРОКАХ ХІМІЇ
13.00.02 - теорія та методика навчання хімії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Ярошенко Ольга Григорівна,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, м. Київ, професор кафедри методики викладання природничо-географічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Буринська Ніна Миколаївна,
Інститут педагогіки, головний науковий співробітник лабораторії хімічної і біологічної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лукашова Ніна Іванівна,
Ніжинський державний педагогічний університет
ім. Миколи Гоголя, завідувач кафедри хімії.
Провідна установа: Мелітопольський державний педагогічний університет, кафедра хімії, Міністерство освіти і науки України, м. Мелітополь
Захист відбудеться “25” травня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “19” квітня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | В.О. Швець


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті визначені напрямки вдосконалення існуючої освітньої системи, згідно з якими загальноосвітні навчальні заклади мають забезпечувати формування та розвиток у школярів умінь і навичок самостійного наукового пізнання, в тому числі й на основі нових інформаційних технологій, самоосвіти та самореалізації особистості в різних видах творчої діяльності.
Один із шляхів вирішення зазначених завдань вбачаємо у використанні засобів навчання, які максимально стимулюють пізнавальну самостійність школярів. Як свідчить аналіз літературних джерел, формування та розвиток пізнавальної самостійності учнів належить до проблем, які з роками не втрачають актуальності у педагогічній науці та практиці. Різні аспекти цієї проблеми розкриті у роботах відомих педагогів Л.П. Аристової, Ю.К. Бабанського, Є.Я. Голанта, Н.Г. Дайрі, Б.П. Єсипова, Л.В. Жарової, Б.І. Коротяєва, М.В. Кухарева, І.Я. Лернера, М.І. Махмутова, О.А. Нільсона, П.І. Підкасистого, Н.О. Половникової, Т.І. Шамової та ін.; психологів Л.С. Виготського, П.Я. Гальперіна, О.М. Леонтьєва, С.Л. Рубінштейна, Н.Ф. Тализіної та ін.; методистів І.І. Базелюк, М.В. Зуєвої, Р.Г. Іванової, А.Г. Йодко, Д.М. Кирюшкіна, Р.П. Суровцевої та інших.
Проте їх дослідження не вичерпують усіх аспектів багатогранної проблеми розвитку пізнавальної самостійності школярів, а вимагають подальшого вдосконалення змісту, форм, методів і засобів навчання, спрямованих на реалізацію у навчально-виховному процесі принципу самостійності. Аналіз літератури показав, що за останнє десятиріччя кількість праць з цієї проблеми значно зменшилась, а в наявних сучасних дослідженнях увага здебільшого акцентується на методах розвитку пізнавальної активності й інтересу (М.В. Антонюк, Л.О. Лісіна, Т.В. Дубова, М.С. Головань, Т.П. Михневич, А.М. Сільвейстр) та на формуванні операційного компонента пізнавальної самостійності (О.А. Гаманюк, С.О. Семеріков, Т.Л. Архіпова, В.Е. Краснопольский, В.Ю. Сенько). Вітчизняній методиці навчання хімії бракує досліджень, в яких взаємопов'язано розглядаються мотиваційний та операційний компоненти пізнавальної самостійності, а також практично відсутні роботи з питання її розвитку засобами комп'ютерної техніки. Залишається все ще не до кінця розв’язаною проблема кількісних методів оцінювання рівнів сформованості досліджуваної якісної характеристики особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ ЗАСОБАМИ КОМП

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок