Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ / сторінка 3

Назва:
МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

· методи імітаційного моделювання, використані для отримання статистичних характеристик діагностичних параметрів (побудови діагностичних просторів);
· методи дослідження точності ІВС, зокрема метод статистичної лінеаризації при визначенні МХ вимірювальних каналів, до складу яких входить АЦП.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:
1.
Запропоновано одночасно аналізувати вібрації ДГ та нерівномірність кутової швидкості (КШ) обертання його колінчатого вала для здійснення технічного діагностування, що дало змогу розширити діагностичний простір і, на відміну від відомих методів, значно підвищити достовірність діагностики.
2.
Вперше побудовано математичні моделі вібрацій ДГ та нерівномірності КШ обертання його колінчатого вала у вигляді лінійних періодичних випадкових процесів. Дані моделі допускають визначення їх параметрів за результатами експериментів на реальному об’єкті та дають можливість оперувати характеристичними функціями або щільностями розподілу, тобто розглядати моменти процесу всіх порядків.
3.
Вперше проведено повний аналіз дійсних гармонізовних випадкових процесів без застосування методу комплексних гармонік, що дало змогу обгрунтувати їх властивості в області невід’ємних частот, які не суперечать фізичному змісту.
4.
Вперше запропоновано використати в якості діагностичних ознак стрибки спектральних функцій досліджуваних процесів, побудовано їх незміщені ефективні статистичні оцінки та обгрунтовано їх застосування для перевірки технічного стану ДГ.
5.
Розроблено нові методи цифрового та аналогового імітаційного моделювання реалізацій лінійних випадкових процесів та полів, які були використані при метрологічному контролі макету ІВС статистичної діагностики.
6.
Розроблено методику експериментального дослідження наскрізних похибок ІВС з АЦП при вимірюванні параметрів випадкових процесів, яка грунтується на методі статистичної лінеаризації. Це дало можливість практично визначити МХ каналу вимірювання вібрацій.
Практичне значення одержаних результатів. В дисертації розроблено макет ІВС, призначений для діагностування ЦПГ потужних автономних ДГ, в основу роботи якого покладені нові математичні моделі та методи, що дало можливість значно підвищити достовірність діагнос-тики. Отримані теоретичні результати можуть застосовуватись також при розробці ІВС технічного діагностування вузлів іншого електроенергетичного обладнання, яке працює в циклічному режимі, зокрема, підшипників кочення електричних машин. Результати, які стосуються статистичного моделювання випадкових процесів, можуть застосовуватися в багатьох областях науки та техніки, зокрема, в статистичній радіотехніці, технічній діагностиці, теорії ІВС. Методика дослідження МХ з використанням методу статистичної лінеаризації може застосовуватися для повірки вимірю-вальних каналів з АЦП широкого класу ІВС, призначених для роботи в різних областях техніки.
Результати дисертаційного дослідження у вигляді програмного забезпечення для імітацій-ного моделювання випадкових процесів і полів використані на відкритому акціонерному товарист-ві Тернопільське конструкторське бюро радіосистем зв’язку “Стріла”, про що є підписаний відпо-відний акт. Одержані результати увійшли також до звіту з науково-дослідної роботи Надійність-3.
Особистий внесок здобувача. Нові наукові результати, що увійшли до дисертаційної робо-ти, отримані здобувачем особисто. В наукових працях, опублікованих у співавторстві, дисертан-том виконано наступне: у роботі [1] здійснено огляд відомих математичних моделей процесів, що мають стохастичну періодичність, з метою використання їх для технічної діагностики; у [2] для аналізу вібрацій вузлів вітроелектричних агрегатів запропоновано використати математичні моделі гармонізовних випадкових процесів, які можуть бути успішно застосовані також для вивчення цілого ряду циклічних явищ, зокрема, при діагностиці ДГ; у [3] отримано вирази для спектральних щільностей дійсного гармонізовного процесу та досліджено їх основні властивості; у [4] отримані формули для спектральних функцій дійсного гармонізовного процесу, вирази кореляційних функцій лінійних гармонізовних періодично корельованих процесів на виході RC-ланок при впливі нестаціонарного шуму; у [6] розроблено метод імітаційного моделювання лінійних випадкових полів у задачах метрологічного забезпечення діагностичних ІВС.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок