Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ / сторінка 6

Назва:
МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Як відомо, стаціонарний процес може бути представлений у вигляді суми елементарних гармонік, які є випадковими і некорельованими. Цей підхід був поширений Лоевим на нестаціонарний випадок, а процеси, що допускають розклад на гармоніки, отримали назву гармонізовних. При цьому гармоніки в загальному випадку вже будуть корельованими.
Співвідношення, отримані Лоевим, записані в загальному випадку з використанням методу комплексних гармонік. Це приводить до розгляду від’ємних частот, які не мають фізичного змісту. В дисертації отримані всі необхідні формули для спектрального аналізу дійсних гармонізовних процесів без застосування комплексних функцій, що дало можливість уникнути від’ємних частот. В результаті дослідження властивостей спектральних функцій періодичних гармонізовних процесів теоретично запропоновано та обгрунтовано нові діагностичні ознаки – стрибки цих функцій, вирази для визначення яких наведені в роботі. Отримані результати можуть бути використані при спектральному аналізі циклічних фізичних процесів як у енергетиці, так і інших прикладних галузях.
При дослідженні властивостей діагностичних сигналів, точності діагностичних ІВС часто використовується імітаційне моделювання. Задача статистичного імітаційного моделювання полягає в отриманні дискретних реалізацій випадкових процесів із заданими законами розподілу ймовірностей. В роботі розроблені методи імітаційного моделювання реалізацій лінійних процесів на основі дискретної згортки. Дискретний лінійний випадковий процес можна представити у вигляді
, , (3)
де – породжуючий білий шум;
, – значення ядра в точках , ;
– крок дискретизації по часу.
Породжуючий білий шум моделюються методом нелінійного перетворення з послідовності рівномірно розподілених на інтервалі випадкових чисел, які в свою чергу отримуються з використанням одновходових конгруентних алгоритмів. Для моделювання нормального породжуючого шуму в дисертації використано наближений метод підсумовування, що грунтується на центральній граничній теоремі. На практиці у виразі (3) межі суми вибираються скінченними, виходячи з властивостей функції і потрібної точності. Вираз (3) дає можливість моделювати широкий клас процесів з безмежно подільними законами розподілу.
У третьому розділі побудовані математичні моделі діагностичних процесів – нерівномірності КШ обертання колінчатого вала та вібрацій корпусу ДГ – у вигляді лінійних періодичних процесів; здійснюється вибір діагностичних ознак та побудова алгоритмів прийняття рішень про технічний стан ДГ; описано структуру та принцип функціонування створеного макету ІВС статистичної діагностики ДГ, в основу роботи якої покладені розроблені алгоритми.
Стан технічного об’єкту можна описати деяким вектором параметрів, але всі ці параметри визначити практично неможливо, тому при розв’язуванні конкретної діагностичної задачі обмежуються лише деякими з них. З літературних джерел видно, що при функціональній діагностиці ДГ найбільш придатними для вимірювання інформаційними сигналами є вібрації його деталей та нерівномірність КШ обертання колінчатого вала, тому вони вибрані в якості діагностичних.
Основною особливістю процесів, що розглядаються, є їх циклічність. Тому їх математичні моделі побудовані у вигляді лінійних періодичних процесів. В якості породжуючого розглядається процес зміни тиску в циліндрах. Слід зазначити, що в дисертації розглядається усталений режим роботи ДГ.
На тиск в k-му циліндрі (k змінюється від 1 до n, де n – кількість циліндрів ДГ) впливає велика кількість різноманітних факторів випадкової природи, серед яких нерівномірність впорскування палива, хаотичний розподіл його крапель по об’єму циліндра, нерівномірний характер горіння суміші, турбулентність потоків паливної суміші, відпрацьованих газів та повітря. Більшість цих факторів носять циклічний характер. Тому в даній роботі прийнято, що залежність тиску в кожному циліндрі ДГ від кута повороту вала є гаусовим періодичним білим шумом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок