Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ / сторінка 7

Назва:
МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Період цього процесу рівний двом повним обертам вала (для чотиритактних ДГ). Щоб задати такий процес, достатньо задати залежність його математичного сподівання і дисперсії на періоді. Математичне сподівання процесу обчислено на основі термодинамічних законів з використанням числових методів розв’язування диференціальних рівнянь. При цьому використо-вувалася відома з літератури експериментальна формула, яка описує кількість тепла, що виділяєть-ся при згорянні паливної суміші у циліндрах дизеля в залежності від кута повороту валу у вигляді . Дисперсія процесу незначна до початку горіння, різко наростає в момент займання суміші і поступово зменшується по мірі вигоряння палива. Тому для опису залежності використано аналогічну формулу. По залежності кута повороту валу від часу , яка розраховується числовими методами, здійснено перехід від і до і .
У інтегральне зображення лінійного процесу (1) входить процес з незалежними приростами. Ймовірнісні характеристики процесів отримані за допомогою інтегрування залежностей і , враховуючи, що з ймовірністю 1 виконується співвідношення . Випадкові процеси використані в якості породжуючих для лінійних процесів, які є моделями досліджуваних діагностичних сигналів.
Для опису вібрацій корпусу ДГ використана багаторезонансна модель, оскільки середовище поширення вібрацій в дизелі являє собою складну багатомасову систему, з’єднану пружними зв’язками. Коливання кришок циліндрів, які здійснюються під впливом сил тиску, передаються на корпус і поширюються по ньому до точки розміщення датчика. За допомогою методу електромеханічних аналогій знайдено вираз імпульсної реакції системи “тиск–кришка циліндра”. Коливання кришки -го циліндра описуються наступним виразом:
, ,
де – імпульсна реакція даної механічної системи;
– введений раніше процес з незалежними приростами;
n – кількість циліндрів.
В залежності від відстані k-го циліндра до точки розміщення датчика сигнал згасає, що можна охарактеризувати деяким коефіцієнтом . В результаті накладання вібрацій від кожного циліндра в точці розміщення віброперетворювача (ВП) отримаємо лінійний періодичний процес
,
де – сумарний сигнал від всіх циліндрів.
Для моделювання процесу нерівномірності КШ колінчатого вала використаний інший підхід. При роботі ДГ деталі кривошипно-шатунного механізму знаходяться під впливом наступних основних сил: тиску газів у циліндрі; інерції валу та приєднаних до нього частин (поршні, шатуни, маховик); сил та моментів сил, викликаних тертям поверхонь різноманітних спряжених деталей (в тому числі у підшипниках) тощо. Всі ці сили носять циклічний характер і залежать від кута повороту вала. Плече сили тиску газів, яка створює момент на валу ДГ і приводить до зміни його КШ, періодично змінюється. Тому в дисертації прийнята модель зміни КШ колінчатого вала ДГ у вигляді періодичного лінійного процесу
,
де – ядро процесу;
– породжуючий процес.
Ядро і породжуючий процес задовольняють умовам, сформульованим у другому розділі дисертації, що забезпечує періодичність процесу . Конкретні їх параметри можуть бути визначені експериментальним шляхом.
Оцінка технічного стану ДГ в даній роботі здійснюється на основі спектрального аналізу досліджуваних діагностичних процесів за методами, розробленими у розділі 2. Виходячи з побудованих математичних моделей, які являють собою періодичні лінійні процеси, моменти діагностичних сигналів є періодичними функціями. Це стосується і кореляційної функції, внаслідок чого дані процеси є ще й періодично корельованими.
Для діагностики використовується той факт, що при умові повністю ідентичної роботи всіх циліндрів період інформаційних процесів буде в разів меншим, ніж тривалість повного циклу роботи ДГ (2 оберти вала), де n – кількість циліндрів. Це зумовлено тим, що всі циліндри працюють послідовно один за одним, а їхні верхні мертві точки (ВМТ) розміщені рівномірно по циклу роботи. Якщо один з циліндрів виходить з ладу, то ця послідовність порушується, а період процесів стає рівним циклу роботи ДГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок