Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ / сторінка 8

Назва:
МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Як відомо з літературних джерел, спектральна функція періодичного випадкового процесу може мати стрибки лише при певних значеннях частот, що відповідають основній частоті процесу та кратні їй. Тому значення цих стрибків використані в якості діагностичних ознак. Для знаходження їх числових значень використовуються статистичні оцінки кореляційних функцій. Для періодичного процесу оцінка його кореляційної функції за реалізацією , , , де – кількість періодів процесу, яка міститься в реалізації, L – кількість відліків процесу на один період; і L – цілі додатні числа, має вигляд
, ,
де – оцінка математичного сподівання процесу.
За отриманою оцінкою з використанням отриманих в дисертації співвідношень обчислюються значення стрибків, що відповідають основній частоті.
Дисперсія досліджуваних процесів також періодична і має вказані вище властивості. Тому коефіцієнти її розкладу в ряд Фур’є також використані в якості діагностичних ознак. Оцінка дисперсії знаходиться за формулою
, .
Значення діагностичних ознак обчислюються за реалізаціями випадкових процесів, тому вони самі є випадковими величинами. Як відомо, при великих об’ємах вибірки розподіл статистичних оцінок наближається до гаусового. Конкретні параметри розподілу для кожної діагностичної ознаки визначаються експериментально або з допомогою імітаційного моделювання в залежності від технічного стану ДГ. Даний процес в літературі отримав назву “навчання”. В результаті навчання будуються діагностичні простори, що являють собою множину можливих значень діагностичних параметрів. Робота системи статистичної діагностики можлива лише після побудови даних просторів.
Прийняття діагностичних рішень в даній дисертації грунтується на критерії перевірки статистичних гіпотез Неймана-Пірсона. Відносно розподілу діагностичного параметра, для якого під час діагностування отримана деяка вибірка, висуваються дві гіпотези: – параметр розподілу ; та – параметр розподілу . Вирішуюче правило зводиться до оптимального вибору деякого порогу , який розбиває множину можливих значень статистики, обчисленої за отриманою вибіркою, на дві підмножини. При прийнятті рішення можливі помилки двох видів: прийняти гіпотезу , коли вірна , і навпаки – прийняти , коли вірна . Ймовірності цих похибок – відповідно і –задаються при плануванні експерименту, а необхідна кількість елементів вибірки обчислюється з врахуванням параметрів розподілу діагностичних ознак, отриманих в процесі навчання системи. Далі проводиться діагностичний експеримент, в ході якого отримується необхідна статистика. Значення її порівнюється з розрахованою величиною “порогу”, на основі чого і приймається рішення.
Як відомо, достовірність діагностики визначається як , де – ймовірність прийняти помилкове рішення. При вибраному підході . Оскільки величини і задаються при плануванні експерименту, то таким чином задається і достовірність діагностики. Використання одночасного аналізу двох діагностичних сигналів – нерівномірності КШ вала ДГ та вібрацій його корпусу – дає можливість розширити діагностичний простір і в результаті додатково підвищити достовірність діагностики. При цьому остаточне рішення про технічний стан ДГ приймається при умові співпадання рішень, прийнятих по кожному сигналу окремо з ймовірностями похибок першого і другого роду і для першого діагностичного параметра, та і – для другого. В такому випадку ймовірність помилки , а достовірність відповідно зростає.
На основі отриманих результатів створено діючий макет ІВС статистичної діагностики ДГ, який дає можливість: вимірювати реалізації діагностичних процесів з необхідною точністю; здійс-нювати статистичний аналіз отриманих реалізацій; приймати діагностичні рішень на основі стати-стичних оцінок діагностичних параметрів; відображати результати у зручній для оператора формі.
Розроблений макет ІВС складається з двох частин: аналогової та цифрової (рис. 1). Аналогова частина служить для: перетворення механічних величин (віброприскорення та КШ обертання колінчатого валу) у відповідні електричні сигнали; підсилення даних сигналів; фільтрації сигналів з метою зменшення впливу завад.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРІВ НА БАЗІ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок