Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО СКЛАДУ ВУГІЛЬНИХ ШИХТ ДЛЯ КОКСУВАННЯ ЗА ПОКАЗНИКОМ ОПТИЧНОЇ ГУСТИНИ ВУГІЛЬНИХ ЕКСТРАКТІВ

ОБГРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО СКЛАДУ ВУГІЛЬНИХ ШИХТ ДЛЯ КОКСУВАННЯ ЗА ПОКАЗНИКОМ ОПТИЧНОЇ ГУСТИНИ ВУГІЛЬНИХ ЕКСТРАКТІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО СКЛАДУ ВУГІЛЬНИХ ШИХТ ДЛЯ КОКСУВАННЯ ЗА ПОКАЗНИКОМ ОПТИЧНОЇ ГУСТИНИ ВУГІЛЬНИХ ЕКСТРАКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ
ВУГЛЕХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
(УХІН)
Мартинова Алла Юріївна
УДК:662.741./.742:535.241.43
ОБГРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО СКЛАДУ ВУГІЛЬНИХ ШИХТ ДЛЯ КОКСУВАННЯ ЗА ПОКАЗНИКОМ ОПТИЧНОЇ ГУСТИНИ ВУГІЛЬНИХ ЕКСТРАКТІВ
Спеціальність 05.17.07 – хімічна технологія палива
і паливно-мастильних матеріалів.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в УХІНі, м. Харків
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: | доктор технічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України
Ковальов Євген Тихонович
директор УХІНу.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: | доктор технічних наук, професор
Барський Вадим Давидович
Український державний хіміко-технологічний університет МОН України, професор.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Брик Дмитро Васильович
Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України, старший науковий співробітник.
ПРОВІДНА УСТАНОВА: | Національний університет “Львівська політехніка МОН України, кафедра хімічної технології переробки нафти і газу
Захист дисертації відбудеться “ 29 ” березня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.822.01 в УХІНі за адресою: 61023, м. Харків, вул. Весніна, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці УХІНу.
Автореферат розіслано “ 21 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник |
Рудкевич М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання складання вугільних шихт для коксування розглядається з урахуванням одержання коксу необхідної якості та більш ефективного використання ресурсів коксівного вугілля.
Однією з неодмінних умов раціонального складання шихти є визначення показників ступеня метаморфізму (СМ) й спікливості вугілля.
Згідно з ДСТУ 3472-96 “Вугілля буре, кам’яне та антрацит. Класифікація” для визначення СМ вугілля використовують показники відбиття вітриніту (Ro,%) і виходу летких речовин (Vdaf,%), а спікливість характеризують товщиною пластичного шару (у). Тривалість підготовчих операцій і самих аналізів не дозволяє оперативно вести контроль марочної належності індивідуального вугілля за цими показниками.
В сучасних умовах коксохімічного виробництва можливість оперативного контролю складу та якості сировини придбала особливу важливість, оскільки збагачувальні фабрики виробляють концентрати, як правило, не індивідуальної марки, а суміші марок, масове співвідношення яких не є стабільним та не контролюється через відсутність простого й швидкого методу.
Тобто, вельми актуальним є завдання створення прискореного методу попередньої оцінки марочної належності кам’яного вугілля, а також контролю марочного складу вугільних концентратів та їх сумішей.
Перспективним у цьому напрямку видається метод, заснований на екстракції вугілля диметилсульфоксидом (ДМСО) з подальшим вимірюванням оптичної густини екстракту (D).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася згідно тематичного плану УХІНу в 2001-2004 р. (№ ГР 0104 U 005417 “Экспрессная оценка поступающих угольных концентратов, а также контроль соответствия соотношения компонентов угольных смесей заданному с применением показателя оптической плотности угольных экстрактов”) на науково-технічне забезпечення виробничої діяльності ВАТ “Баглійкокс” та ВАТ “Дніпродзержинський КХЗ”.
Матеріали дисертації використовуються в учбовому процесі на кафедрах технології палива та вуглецевих матеріалів НТУ “ХПІ” та хімічної технології палива ДонНТУ.
Мета й задачі дослідження. Метою роботи є теоретичні й експериментальні дослідження процесу взаємодії органічної маси вугілля із ДМСО і розроблення на цій основі експресного методу оцінки марочної належності кам’яного вугілля, контролювання компонентного складу вугільних концентратів, який у свою чергу дозволить обгрунтувати раціональний склад шихт для виробництва коксу високої якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО СКЛАДУ ВУГІЛЬНИХ ШИХТ ДЛЯ КОКСУВАННЯ ЗА ПОКАЗНИКОМ ОПТИЧНОЇ ГУСТИНИ ВУГІЛЬНИХ ЕКСТРАКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок