Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еталонні моделі символьної обробки

Еталонні моделі символьної обробки

Назва:
Еталонні моделі символьної обробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Вінник Вадим Юрійович
УДК 681.3.06
Еталонні моделі символьної обробки
01.05.03 – математичне та програмне забезпечення
обчислювальних машин і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі програмного забезпечення обчислювальної техніки Житомирського державного технологічного університету.
Науковий керівник — Доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАНУ
Редько Володимир Никифорович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор
Офіційні опоненти — Доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Клименко Віталій Петрович, Інститут проблем математичних машин і систем НАНУ, заступник директора по науковій роботі, м. Київ
Доктор технічних наук, професор
Цейтлін Георгій Овсійович, Міжнародний Соломонів університет, завідувач кафедри, м. Київ
Провідна установа — Інститут програмних систем НАН України, відділ проблем соціально-економічного моделювання, м. Київ
Захист відбудеться 18 грудня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.09 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ-127, проспект Акад. Глушкова, , корпус , Київський національний університет імені Тараса Шевченка, факультет кібернетики, ауд. . Тел. 259-04-24
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “14” листопада 2003 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук, доцент В.П.Шевченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Поняття перетворювача над символьними даними, дослідження властивостей різних спеціальних класів таких перетворювачів посідають центральне місце в фундаментальних дослідженнях з теорії алгоритмів, теорії формальних мов та граматик і лежать в основі їх застосувань до теорії та практики програмування. Різновидами символьної обробки (СО), що мають велике практичне значення, є синтаксичний аналіз та компіляція, автоматичне реферування, переклад, інтелектуальний пошук та різноманітні засоби обробки текстів природними мовами, символьна алгебра та аналітичні обчислення, доведення теорем у логіко-математичних численнях.
Побудова складних систем СО потребує математичних моделей та методів, які відображають їх властивості та підтримують процеси проектування. Як відомо, сучасна тенденція розвитку методів програмування полягає в переході від розрізнених невеликих систем, що вирішують кожна окрему задачу, до складних великих систем, що вирішують комплекс задач різного типу у різних галузях. Все це вимагає особливих математичних моделей, спрямованих на цілісне вивчення складного предмету.
Разом з тим, як і в багатьох інших галузях інформатики, суто технічні аспекти, пов’язані зі створенням систем СО, випереджають розвиток теорії даної предметної області. В наслідок цього, значні успіхи інформаційних технологій сусідять з серйозними теоретичними та практичними труднощами, причина яких полягає в неадекватності теорій та моделей СО.
Відомі моделі СО можна поділити на декілька груп. До першої відносяться моделі перетворювачів символьної інформації, що за метою та галуззю застосування стосуються абстрактної математики (наприклад, нормальні алгоритми Маркова, їх узагальнення у вигляді алфавітних операторів Бургіна та Бородянського). Для них характерний високий рівень загальності та абстрактність проблематики, але слабкий зв’язок з програмуванням.
Моделі другої групи, що стосуються конкретних класів структур символьних даних та відповідні спеціалізовані алгоритми обробки (граматики Хомського, методи синтаксичного аналізу LL(k) тощо) знаходять застосування в найбільш поширених інструментальних засобах програмування. Разом з тим, для них характерна жорстка орієнтація на відносно обмежений клас задач, тоді як багато інших важливих застосувань СО не мають подібного по глибині та якості розробки теоретичного апарату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Еталонні моделі символьної обробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок