Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НЕЗАМКНЕНІЙ БІКОНІЧНІЙ СТРУКТУРІ

ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НЕЗАМКНЕНІЙ БІКОНІЧНІЙ СТРУКТУРІ

Назва:
ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НЕЗАМКНЕНІЙ БІКОНІЧНІЙ СТРУКТУРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Семенова Олена Костянтинівна
УДК 621.3: 537.8: 517.9
ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА
НЕЗАМКНЕНІЙ БІКОНІЧНІЙ СТРУКТУРІ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки .
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук,
доцент Дорошенко Володимир Олексійович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
доцент кафедри вищої математики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
професор Айзацький Микола Іванович,
Національний Науковий Центр –
“Харківський фізико-технічний Інститут”,
заступник директора з наукової роботи НДК “Прискорювач”.
кандидат фізико-математичних наук,
доцент Тижненко Олександр Григорович,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри вищої математики.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
кафедра прикладної електродинаміки.
Захист відбудеться “23” березня 2005р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ХНУРЕ: 61166, м. Харків, пр.Леніна .
Автореферат розісланий “ ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Безрук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В даній роботі проводиться дослідження тривимірних задач дифракції електромагнітних хвиль на незамкнених ідеально провідних структурах з конічною геометрією. Розсіювання електромагнітних хвиль на канонічних структурах, таких як циліндр, клин, плоский кутовий сектор, сфера, конус становить інтерес як для теоретичного дослідження, так і для практичного застосування. Задачі для таких структур – це модельні задачі для дослідження електродинамічних характеристик і властивостей поверхонь, що використовуються в антенній техніці, радіолокації, вимірювальній техніці, зв'язку, дистанційному зондуванні, телеметрії, тощо. Отримані результати використовуються для розрахунку характеристик реальних антен і відбивачів. Відомо, що структури з кутовими параметрами є моделі широкосмугових і надширокосмугових антен та відбивачів (клини, конуси, конічні стрічки) Сверхширокополосные антенны. – Под ред. Бененсона Л.С., М.:Мир, 1964, 416с..
Неоднорідності на поверхні розсіювача, такі як, щілини, ребра, кутові точки, змінюють структуру та поляризацію розсіяного поля. Використання незамкнених структур замість суцільних розширює смугу пропускання антени. Тому дослідження модельних задач розсіювання хвиль на структурах, що мають неоднорідності викликає значний інтерес.
Вивчення поведінки поля поблизу нерегулярностей поверхні є однією з ключових задач теорії дифракції хвиль. Знання поведінки поля поблизу таких нерегулярностей дозволяє використати цю поведінку для прискорення збіжності числового алгоритму розв’язання задачі та оцінити рівень достовірності отриманого розв’язку .
Для розв’язання задач дифракції на об'єктах, що мають неоднорідності, часто застосовують евристичні методи, які базуються на принципах геометричної та фізичної оптики. Розв’язок, отриманий такими методами, обмежує дослідження поля і струму поблизу нерегулярностей поверхні. Строгі методи позбавлені цих недоліків і дозволяють знайти розв’язок у більш широкому діапазоні змінювання параметрів задачі. Проте, строгими методами досліджена незначна кількість задач теорії дифракції. Використання строгих чисельно-аналітичних методів дозволяє як якісно, так і за допомогою чисельних розрахунків вивчити вплив неоднорідностей на властивості розсіювання таких об'єктів.
У даній роботі розвинуто строгий чисельно-аналітичний метод розв’язку задач розсіювання електромагнітних хвиль на складних незамкнених структурах конічної геометрії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НЕЗАМКНЕНІЙ БІКОНІЧНІЙ СТРУКТУРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок