Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ РУХ НА ВОЛИНІ (1921-1939 роки)

УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ РУХ НА ВОЛИНІ (1921-1939 роки)

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ РУХ НА ВОЛИНІ (1921-1939 роки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Раєвич Тамара Іванівна
УДК 061.2“19”(477.82)
УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ РУХ НА ВОЛИНІ
(1921-1939 роки)
07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Чернівці – 2006


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Бондаренко Геннадій Васильович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, професор кафедри археології та джерелознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
директор Центру дослідження історії Поділля та Південно-Східної Волині Інституту історії України НАН України, професор кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Гнатчук Оксана Степанівна,
Буковинська державна медична академія,
доцент кафедри суспільних наук та українознавства
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка
Захист відбудеться 30.06.2006 р. о _13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д . . у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (274000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано 27.05.2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Т. Я. Лупул
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Більш як два століття фемінізм є важливою складовою суспільно-політичного життя країн Європи і Північної Америки. У перші десятиріччя ХХ ст. визначальною стала творча, органічна праця в жіночих організаціях, політичних партіях, професійних спілках, у державних і міжнародних представницьких структурах. Мета цієї діяльності – через відповідну зміну існуючих законів втілити в життя ідеї рівноправності. На противагу до західного емансипаційного руху, який наголошував на рівних правах у політиці та освіті, українські жіночі товариства пропагували автономію праці й участі в громадському житті. На порубіжжі ХХ-ХХІ ст. жіночий рух в Україні розглядається як один з аспектів демократизації, а забезпечення рівноправності жінок і чоловіків– важлива умова сталого розвитку громадянського суспільства. Необхідність залучення досвіду, який дає нам історія українського жіночого руху є очевидною.
У міжвоєнний час на Волині діяли українські жіночі інституції двох типів – секції при політичних та національних об’єднаннях і самостійні організації. Прикладом першого типу стали жіночі секції при товариствах “Просвіта” і “Сільський господар”, другого – волинський Союз українок. Водночас, Союз жінок-українок громадської праці на Волині пройшов еволюцію від жіночої секції при регіональній політичній партії Волинське українське об’єднання до самостійної організаційної структури.
Загалом перебіг міжвоєнного періоду на Волині з точки зору національно-культурного відродження, палітри існуючих політичних партій та громадських організацій мають багато спільностей із нашим часом. Головне надбання останнього полягає в тому, що подібне піднесення відбувається в умовах незалежної суверенної держави, в якій законодавчо закріплена рівноправність жінки. Незважаючи на це, у суспільстві панують консервативні та патріархальні погляди на проблеми жіноцтва. Органами виконавчої влади лише створюються механізми забезпечення рівності у правах та можливостях жінок користуватися ними. Втрата жінкою прав на виробництві, витіснення її з сфери управління й політики, демографічна криза, зростання наркоманії і злочинності – все це руйнівно діє на жінку, сім’ю, загрожує не тільки інституту шлюбу, а й самим підвалинам держави. Сьогодні на терені Волині діють відділення жіночих організацій, подібних за формами та методами діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ РУХ НА ВОЛИНІ (1921-1939 роки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок