Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ УЛЬТРАДИСПЕРСНИХ КОНДЕНСАТІВ МЕТАЛІВ

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ УЛЬТРАДИСПЕРСНИХ КОНДЕНСАТІВ МЕТАЛІВ

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ УЛЬТРАДИСПЕРСНИХ КОНДЕНСАТІВ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,49 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
МАЧУЛЯНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 535.39; 662.997                   
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ УЛЬТРАДИСПЕРСНИХ
КОНДЕНСАТІВ МЕТАЛІВ
Спеціальність 05.27.01 твердотільна електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі мікроелектроніки
Національного технічного університету України "КПІ"
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : | кандидат технічних наук,
Борисов Олександр Васильович,
Національний технічний університет України "КПІ",
професор кафедри мікроелектроніки.
Офіційні опоненти : |
доктор фізико-математичних наук
Панченко Олег Антонович.,
Інститут фізики НАН України (м. Київ),
провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук,
Вербицький Володимир Григорович,
ДП “Науково–дослідний інститут
Мікроприладів” (м. Київ),
директор інституту
Провідна установа : |
Харківський національний технічний університет радіоелектроніки (м. Харків).
Захист відбудеться 20.10.2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.08 при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут " за адресою: 03056, Київ, пр. Перемоги , 37, навчальний корпус № 12, ауд.114.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою : 03056, м. Київ, проспект Перемоги,37.
Автореферат розіслано 16.09.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор |
Л.Д. Писаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Розвиток сучасної науки і техніки обумовлює зростаючу потребу в нових матеріалах із заданим комплексом властивостей. Ефективний і якісно новий напрямок в матеріалознавстві відкривають нанотехнології, які дозволяють створювати нанокомпозитні матеріали або металеводіелектричні ультрадисперсні системи Це обумовлено особливими електромагнітними властивостями як наночасток, так і утворених на їх основі структур, а також перспективами їх застосування. Такі матеріали представляють собою структури із діелектричної основи і ультрадисперсної металевої фази з розмірами часток менше 10 нм (наночастки). Сфера застосування унікальних оптичних властивостей ультрадисперсних матеріалів все розширюється і охоплює такі області як: оптика, електроніка, інформаційні системи, космічне приладобудування,енергетики та інші галузі науки і техніки. На їх основі можна створювати широкосмугові селективні фільтри, модулятори, фоточутливі матеріали, захисні, поглинаючі, просвітляючи та терморегулюючі покриття. Значна увага останнім часом також приділяється створенню енергетично ефективних покриттів для використання в енергозберігаючих технологіях.
Необхідність і актуальність оптичних досліджень ультрадисперсних матеріалів визначається не тільки широкими перспективами їх використання, але і різко збільшеним інтересом до вивчення фундаментальних аспектів швидкорозвиваючої фізики нанокристалів, або малих часток твердого тіла.
Відомо, що в нанодіапазоні розмірів, починаючи з 100 нм, властивості металевих часток стають розмірно залежними. Однак, теорії таких розмірних ефектів суперечливі і неоднозначно описують залежність параметрів металів в ультрадисперсному стані від розміру частинок. Ефективним методом вивчення таких характеристик є оптичні методи дослідження ультрадисперсних структур, або вивчення відгуку таких структур на зовнішню електромагнітну дію.
Разом з тим експериментальні данні про спектральні і розмірні залежності оптичних параметрів металевих наночасток обмежені. А для деяких металів (зокрема хром, нікель) відсутні.
Складність одержання достовірної інформації про оптичні характеристики металів в ультрадисперсному стані обумовлена тим, що вони недоступні вимірам прямими методами. Для одержання експериментальних даних необхідно залучати методи, засновані на вирішенні зворотних задач теорії електромагнітних властивостей ультрадисперсних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ УЛЬТРАДИСПЕРСНИХ КОНДЕНСАТІВ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок