Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Великомасштабне аерокосмічне картографування території з метою пошуку нафти і газу (теорія і практика робіт в Україні)

Великомасштабне аерокосмічне картографування території з метою пошуку нафти і газу (теорія і практика робіт в Україні)

Назва:
Великомасштабне аерокосмічне картографування території з метою пошуку нафти і газу (теорія і практика робіт в Україні)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут географії
Тарангул Дмитро Олександрович
УДК 528.94.77:553.98
Великомасштабне аерокосмічне картографування території
з метою пошуку нафти і газу
(теорія і практика робіт в Україні)
11.00.12 — географічна картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України
Науковий керівник: доктор географічних наук,
член-кореспондент НАН України,
директор Інституту географії НАН України
Руденко Леонід Григорович
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Пархоменко Галина Орестівна,
науковий радник
Закритого Акціонерного Товариства
"Інститут передових технологій"
кандидат географічних наук
Приседько Владислав Леонідович,
доцент кафедри геодезії і картографії географічного факультету
Київського національного університету ім. T. Шевченка
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича Міносвіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться "2" березня 2001 року о 13 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.163.01. при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, Київ – 34,
вул. Володимирська, 44
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ – 34, вул. Володимирська, 44)
Автореферат розісланий "1" лютого 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. Й. Кавецький
Загальна характеристика роботи
На етапі трансформаційних перетворень в економіці України склалася напружена ситуація в паливно-енергетичному комплексі і, в першу чергу, нафтогазовій промисловості. У надрах нашої країни є великі запаси паливно-енергетичної сировини, але, на жаль, їх об'єм видобутку не відповідає потребам держави. Особливо це помітно на прикладі нафтогазовидобувного регіону України — Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ), де відбувається скорочення об'ємів буріння, зменшення видобутку вуглеводнів (ВВ), викликане як загальною кризою в державі, так і високою освоєністю, розвідуваністю великих і середніх нафтогазоносних родовищ, техніко-економічними причинами. Значна частина перспективних площ, підготовлених до пошуків ВВ, є або локальними структурами невеликих розмірів і амплітуд, або периферійними ділянками соляних штоків, що значно погіршує їх пошуки і розвідку. Це вимагає, поряд із традиційними методами проведення геологорозвідувальних робіт на нафту і газ, впровадження і застосування нових, ефективних та нетрадиційних методик і технологій, серед яких чільне місце займають аерокосмічні дослідження. Інформацію, що отримують при дистанційному зондуванні земної поверхні, використовують для пізнання глибинної будови Землі, що дозволяє за сукупністю дешифрувальних ознак космо- і аерознімків виявляти і картографувати глобальні, регіональні та локальні тектонічні елементи, які знаходяться під значними покривами, і зіставляти їх між собою.
Актуальність теми. У практиці геологорозвідувальних робіт на різних рівнях досліджень усе ширше та інтенсивніше використовують аерокосмічну інформацію для уточнення нафтогазогеологічного районування осадових басейнів, а також картографування перспективних зон та першочергових об'єктів для пошуків ВВ. На сьогодні вже проведено космофотогеологічне картографування нафтогазоносних територій України в масштабах 1:1000000 (1:500000) і 1:200000 (1:100000).
Практичне застосування матеріалів дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), в основному на регіональному етапі досліджень структурних форм, знайшло своє відображення в багатьох працях вчених Європи, Америки, Азії. Ці проблеми розробляли також російські та українські науковці. Особливий внесок зроблено Н. В. Башеніною, О. О. Берлянтом, Р. Я. Бєляєвцевим, В. Н. Брюхановим, В. С. Готиняном, В. І. Грідіним, Ю. Г. Кельнером, Ю. П. Кієнком, Ю. Ф. Книжніковим, В. І. Кравцовою, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Великомасштабне аерокосмічне картографування території з метою пошуку нафти і газу (теорія і практика робіт в Україні)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок