Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Топографо-анатомічне та морфологічне обґрунтування лікування стегнових гриж

Топографо-анатомічне та морфологічне обґрунтування лікування стегнових гриж

Назва:
Топографо-анатомічне та морфологічне обґрунтування лікування стегнових гриж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Вінницький національний медичний університет
ім. М.І. Пирогова
Цигалко Денис Валерійович
УДК – 611.9:611-018.5:616-007.43-089-059
Топографо-анатомічне
та морфологічне обґрунтування лікування стегнових гриж
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті
ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Костюк Григорій Якович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії.
Офіційні опоненти:–
доктор біологічних наук, професор Волков Костянтин Степанович, Тернопільский державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології;–
доктор медичних наук, Власов Василь Володимирович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, асистент кафедри хірургії з курсом стоматології ФПО.
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра анатомії людини.
Захист дисертації відбудеться „16” березня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.02 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України (21018 м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України (21018 м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий „14” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н., доцент О.В. Власенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Актуальність проблем герніології обумовлена значним поширенням гриж передньої черевної стінки. 4% населення усього світу хворіють на дану патологію. Серед кожного мільйона населення земної кулі у 40 000 знаходять грижі живота, з яких 70% – пахвинні, а 10-18% – стегнові. Отже, лікування таких хворих – це проблема не тільки медична, але й соціально-економічна, яка до цього часу остаточно не вирішена (Черень-
ко М.П., 1995; Мариев А.М., Ушаков Н.Д., 1998; Ороховский В.М., 2000; Власов В.В., Суходоля А. І., Микиктюк С.Р., 2004; Nyhus L., 1995).
Кількість оперативних втручань з приводу гриж передньої черевної стінки з роками не тільки не зменшується, але й має тенденцію до повільного зростання. Так, кількість операцій з приводу гриж у всьому світі становить 10-15% від усіх оперованих (Кузин Н.М., Далгатов К.Д., 2002; Ger. R., 1997).
Серед усіх оперованих пацієнтів 1% становлять хворі на пахвинну і стегнову грижу (Kingrorth A., 2000). В Україні такі операції щорічно становлять 7% від усіх оперативних втручань (Саенко И.Ф., Белянский Л.С., Манойло И.В., 2002).
Стегнові грижі за частотою виникнення стоять на другому місці після пахвинних. Причому, на стегнову грижу головним чином хворіють жінки (88%), у котрих вона частіше утворюється після пологів. Причину розвитку цього захворювання дослідники пов’язують з анатомо-фізіологічними особливостями жіночого таза. Не менш важливими є покажчики різниці гістологічної будови всіх складових частин підчеревної ділянки, що залежить не тільки від статі, але й від віку, адже стегнові грижі виникають переважно у жінок і у людей похилого віку (Фелештинський Я.П., Піотрович С.М., Ігнатовський Ю.В., 2003).
Проблема морфологічного дослідження гіпогастральної ділянки живота є актуальною, так як її будова пов’язана з наявністю в ній слабких місць, що призводить до утворення хірургічної патології у вигляді гриж.
Складність оперативного втручання пов’язана з близьким розташуванням великих кровоносних судин, непіддатливістю елементів грижових воріт, важкістю вибору анатомічних елементів і способів для закриття грижових воріт.
Про недосконалість методів лікування стегнових гриж свідчить великий відсоток рецидивів – від 0,8 до 36 (Ковальчук В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Топографо-анатомічне та морфологічне обґрунтування лікування стегнових гриж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок