Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ПУХЛИН СЕРЕДОСТІННЯ, ЩО ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ

ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ПУХЛИН СЕРЕДОСТІННЯ, ЩО ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ПУХЛИН СЕРЕДОСТІННЯ, ЩО ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
\bookfoldsheets0МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. ГОРЬКОГО
БІЛИЙ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.27-006-07-08
ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ
ПУХЛИН СЕРЕДОСТІННЯ,
ЩО ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ
14.01.07 - онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
СТАРІКОВ Володимир Іванович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри онкології.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
Білинський Борис Тарасович,
Львівський національний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри онкології та медичної радіології;
доктор медичних наук, доцент
Шевченко Анатолій Іванович,
Запорізький державний медичний університет МОЗ України, доцент кафедри онкології.
Провідна установа: | Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра онкології, МОЗ України, м. Київ.
 
Захист відбудеться „21” квітня 2004 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького (83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16).
Автореферат розісланий „20” травня 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор медичних наук, професор |
І.І. Солдак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними ВООЗ пухлини середостіння (ПС) складають 2-3% у структурі онкологічних захворювань (D. Billmire et al., 1999; T. Shields et al., 2000). На частку позаорганних ПС припадає 25%, органні пухлини складають 36%, гемобластози - 39% (M. Capoferri et al., 1998). За останні 20 років відзначається збільшення кількості пухлин середостіння майже вдвічі (R. Temes et al., 1999).
Нині діагностика ПС ще не може вважатися успішно вирішеною проблемою. Традиційні рентгенівські методи дослідження малоінформативні і не дають відповіді, чи справді є інвазія пухлини в сусідні органи і судини (F. Schildberg et al., 1998). Сучасні променеві методи дослідження - радіонуклідний, рентгенівський, комп'ютерна томографія (КТ) і магнітно-резонансна томографія (МРТ) - дозволяють візуалізувати зміни в середостінні (В.В. Козлов та ін., 2002; І.О. Кондрашов, 1999). Однак при цьому далеко не завжди вчасно і точно вдається встановити діагноз ПС через відсутність чітко аргументованої послідовності діагностичних процедур, а іноді невиправдане їх застосування (А.К. Флорікян, 2003; D. Strollo et al., 1997; B. Whooley et al. 1999). Відомі методи морфологічної діагностики, як правило, пов'язані з пункцією пухлин під контролем рентгеноскопії. Дані про пункцію ПС під контролем КТ нечисленні. І хоча результати пункцій ПС під контролем КТ набагато вищі (від 85 до 90%), усе-таки високе променеве навантаження на хворого і лікаря при дослідженні не сприяє широкому застосуванню методики (J. Greif et al., 1999; N. Shabb et al., 1998). Пошук оптимального застосування кожного з променевих методів і розробка безпечних і більш інформативних методик морфологічної верифікації діагнозу при ПС у єдиному діагностичному комплексі стає все актуальнішим.
Складним і не до кінця вирішеним залишається питання комбінованого і комплексного лікування хворих з ПС, навіть які зустрічаються найчастіше (В.Л. Ганул та ін., 2002; T. Shields, 2000). Це пов'язано з різноманіттям новоутворень за гістогенезом, необхідністю індивідуального підходу в кожному конкретному випадку. До злоякісних ПС, які зустрічаються найчастіше, належать злоякісна тимома, тератобластома та неходжкінська лімфома (НХЛ). У питаннях хірургічного лікування тимом та тератобластом досягнута погодженість (В.Л. Ганул, 2003; D. Billmire, 1999; D. Strollo et al., 1997). Однак дотепер немає єдиної думки відносно ад'ювантної хіміотерапії після радикального вилучення тимоми середостіння (Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ПУХЛИН СЕРЕДОСТІННЯ, ЩО ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок