Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕРГОНОМІЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ЛЮДИНИ ВОДІННЮ АВТОМОБІЛЯ

ЕРГОНОМІЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ЛЮДИНИ ВОДІННЮ АВТОМОБІЛЯ

Назва:
ЕРГОНОМІЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ЛЮДИНИ ВОДІННЮ АВТОМОБІЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Харківська національна академія міського господарства
СИРОТА В'ЯЧЕСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 331.101.1+656.053
ЕРГОНОМІЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ПРОЦЕСУ
НАВЧАННЯ ЛЮДИНИ ВОДІННЮ АВТОМОБІЛЯ
05.01.04 - Ергономіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.

Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гаврилов Едуард Васильович, Харківська національна академія міського господарства, професор кафедри транспортних систем та логістики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ашеров Аківа Товієвич, Українська інженерно-педагогічна академія, завідувач кафедри інформатики і комп’юторних технологій, м.Харків;
доктор технічних наук, професор Лавров Євген Анатолійович, Сумський національний аграрний університет, завідувач кафедри кібернетики та інформатики, м.Суми.
Провідна установа Українська державна академія залізничного транспорту, Міністерства транспорту та зв'язку України, кафедра охорони праці та навколишнього середовища, м. Харків.
Захист відбудеться “_22_” вересня__2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.089.03 Харківської національної академії міського господарства за адресою: 61002 м. Харків, вул. Революції, 12
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської національної академії міського господарства за адресою: 61002 м. Харків, вул. Революції, 12
Автореферат розісланий “_____” _________________2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
канд. техн. наук, доцент Линник І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з основних причин аварійності на автомобільному транспорті є недостатня професійна майстерність водіїв. Аналіз дорожньо-транспортних пригод показує, що неправильні й неузгоджені дії водіїв у більшості випадків викликані помилками в оцінці дорожньо-транспортних ситуацій і прогнозі їхнього подальшого розвитку.
У діючих програмах з підготовки водіїв навчанню водінню автомобіля приділяється менше чверті навчального часу. Підвищення вартості пально-мастильних матеріалів ще більше скорочує цей час. Крім економічних проблем причинами недостатньо високого рівня підготовки водіїв є відсутність науково обґрунтованих методичних розробок і технічних засобів для формування у водіїв необхідних навичок керування автомобілем. Особливо гостро стоїть проблема системної оцінки характеристик і результатів процесу навчання.
Актуальність теми. Існуючі методи оцінки професійної підготовки водіїв автомобілів припускають, що в процесі навчання автомобіль і середовище залишаються незмінними і незв'язаними з кількісними характеристиками рівня навченості людини. Але у процесі навчання разом зі зміною організації дій людини змінюється організація функціонування автомобіля. Одночасно змінюється характер сприйняття людиною навколишнього середовища. Спочатку середовище сприймається поелементно, потім функціональними групами і, нарешті, симультанно, тобто в цілому. Усі ці зміни не знаходять відображення в існуючих методах оцінки рівня професійної підготовки людини. Це призводить до значних помилок при вирішенні завдань керування процесом навчання і прогнозування його результатів. Отже практична реалізація системного підходу до ергономічної оцінки процесу навчання з урахуванням взаємозв'язку і взаємозумовленості станів і характеристик компонентів системи “людина – автомобіль – обстановка руху” є вельми актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконана в межах координаційного плану Міністерства освіти і науки України за проблемою „Моделювання складних соціально-економічних, екологічних і технічних систем на основі перспективних інформаційних технологій”, затвердженою наказом № 37 від 13.02.97 р.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка методу ергономічної оцінки характеристик процесу навчання людини водінню автомобіля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕРГОНОМІЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ЛЮДИНИ ВОДІННЮ АВТОМОБІЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок