Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ У БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ ЗАХІДНОГО ВНУТРІШНЬОПОРОДНОГО ТИПУ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ

ФОРМУВАННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ У БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ ЗАХІДНОГО ВНУТРІШНЬОПОРОДНОГО ТИПУ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ У БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ ЗАХІДНОГО ВНУТРІШНЬОПОРОДНОГО ТИПУ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,12 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
Федорович Віталій Васильович
УДК 636.082.31.453.5
ФОРМУВАННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ
У БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ ЗАХІДНОГО ВНУТРІШНЬОПОРОДНОГО
ТИПУ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ
06. 02. 01 – розведення та селекція тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ – Чубинське – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті розведення і генетики тварин УААН
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Сірацький Йосип Зенонович,
завідувач відділу відтворення Інституту розведення і
генетики тварин УААН.
Офіційні опоненти:
- доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Петренко Іван Петрович, головний науковий співробітник лабораторії популяційного моніторингу Інституту розведення і генетики тварин УААН;
- кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, Костенко Олександр Іванович, виконуючий обов’язки академіка-секретаря відділення зоотехнії Української академії аграрних наук.
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету
Міністрів України, кафедра розведення і генетики
тварин імені М.А.Кравченка.
Захист відбудеться 14.03. 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН за адресою: 08321, Київська обл., Бориспільський район, с. Чубинське, вул. Погребняка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Автореферат розісланий 11.02. 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мільченко Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній системі великомасштабної селекції використання бугаїв-плідників з високою племінною цінністю є найважливішою складовою підвищення генетичного потенціалу продуктивності великої рогатої худоби.
Найбільш інтенсивно плідники використовуються в молочному скотарстві, де від окремих бугаїв-поліпшувачів одержують десятки й сотні тисяч високопродуктивних нащадків. Роль спадковості плідників у генетичному поліпшенні молочних порід великої рогатої худоби становить 90-95 % (М.З.Басовський, І.А.Рудик, В.П.Буркат, 1992, М.І.Бащенко і інші, 2004). Це зумовлює пошук нових підходів у вивченні морфо-фізіологічних особливостей статевого апарата, вікової динаміки спермопродукції та впливу різних факторів на формування відтворювальної здатності сільськогосподарських тварин.
Знання вікових особливостей і спадкової зумовленості відтворювальної функції бугаїв дозволяє спрямовано впливати на селекційний процес. Сперма бугаїв характеризується значною різноманітністю гамет, які динамічні за своєю природою і залежать від генетичних і фізіологічних особливостей плідників (Й.З.Сірацький, 1974, 1992, В.В.Шапірко, 1997, 2000, В.О.Кадиш, 2001, W. Patter, 1982, S.Mellor, 2001).
У зв’язку з цим виникає необхідність комплексного вивчення у бугаїв-плідників особливостей функціонування статевої системи, фізіологічних і біохімічних показників сперми і крові, вікової динаміки спермопродукції та запліднювальної здатності сперміїв. У даний час це питання у бугаїв новостворених порід і типів вивчено недостатньо.
Тому вивчення росту й розвитку статевих органів, їх морфологічної структури, біохімічних показників крові, газоенергетичного обміну речовин у бугайців у період статевого дозрівання та кількісних і якісних показників спермопродукції, їх взаємозв’язку із біохімічними й фізіологічними показниками сперми та крові у бугайців та дорослих бугаїв західного внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи визначають актуальність дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи була складовою частиною плану науково-дослідних робіт Інституту розведення і генетики тварин УААН „Розробити і удосконалити методи підвищення відтворної здатності у великої рогатої худоби нових порід і типів” у 2001-2005 роках (№ держреєстрації 0101U003123) та „Розробити та впровадити критерії оцінки і методи підвищення репродуктивної функції тварин нових порід і типів, що забезпечують підвищення відтворної здатності на 8-12 %” у 2006-2010 роках (№ держреєстрації 01061005846).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ У БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ ЗАХІДНОГО ВНУТРІШНЬОПОРОДНОГО ТИПУ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок